Témou piatkového neformálneho stretnutia s Kollárom bola podľa Vystrčila aj vnútropolitická situácia v ČR po prezidentských voľbách a blížiace sa septembrové voľby na Slovensku.

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) sa v piatok v Prahe stretol s predsedami oboch komôr českého parlamentu. S predsedníčkou Poslaneckej snemovne Markétou Pekarovou Adamovou sa zhodol na budúcej intenzívnejšej spolupráci na úrovni výborov a s predsedom Senátu Milošom Vystrčilom na myšlienke zorganizovať stretnutie vedení parlamentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na Slovensku v rozšírenom formáte o Bulharsko a Rumunsko. Informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ako uviedla Pekarová Adamová, na schôdzke s Kollárom zhodnotili rokovanie predsedov parlamentov krajín V4, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v Bratislave. Za úspešný výsledok považujú najmä prísľub predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra, že jeho krajina do konca apríla ratifikuje vstup Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie. „Považujeme to za nesmierne dôležité vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v Európe,“ povedala Pekarová Adamová.
Intenzívnejšia spolupráca na úrovni výborov českej Poslaneckej snemovne a NR SR podľa šéfky dolnej komory českého parlamentu umožní poslancom oboch krajín navzájom sa spoznať a riešiť spoločné problémy.
Témou piatkového neformálneho stretnutia s Kollárom bola podľa Vystrčila aj vnútropolitická situácia v ČR po prezidentských voľbách a blížiace sa septembrové voľby na Slovensku.
Predseda NR SR je na trojdňovej návšteve Českej republiky. V piatok večer spoločne s predsedami oboch komôr českého parlamentu zašiel aj na hokejový „Zápas legiend Česko vs. Slovensko„. V sobotu sa okrem prehliadky Pražského hradu prihovorí hosťom na 9. ročníku Česko-Slovenského plesu. Pekarová Adamová považuje spoločný ples za signál nadštandardných priateľských vzťahov oboch krajín.
teraz.sk
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
B. Kollár v ČR hovoril o stretnutí vedení parlamentov V4
B. Kollár v ČR hovoril o stretnutí vedení parlamentov V4
B. Kollár v ČR hovoril o stretnutí vedení parlamentov V4