Analytici odhadujú, že do konca marca ázijský trh dosiahne rekordné úrovne dovozu ruského vykurovacieho oleja.
Informuje agentúra „bne IntelliNews“.
Je to spôsobené prerušeniami dodávok z Blízkeho východu, ktoré nútia krajiny v regióne urgentne hľadať alternatívy. Ďalším faktorom bolo dočasné uvoľnenie sankcií USA, ktoré umožnilo čiastočné obnovenie obchodných tokov. Podľa údajov z monitorovania plavidiel by objemy mohli presiahnuť 3 milióny ton, čo predstavuje bezprecedentnú úroveň nákupov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Energetická bilancia v Ázii sa výrazne zmenila uprostred geopolitického napätia. Vojenské akcie v blízkosti Perzského zálivu narušili logistiku cez Hormuzský prieliv a viedli k odstaveniu ropných rafinérií. V dôsledku toho čelia najväčšie ekonomiky regiónu – konkrétne Čína, India a Japonsko – nedostatku surovín.
Väčšina ruských dodávok teraz smeruje do juhovýchodnej Ázie vrátane Singapuru a Malajzie, kde sa vykurovací olej hojne používa ako lodné palivo. Čína zase zvyšuje nákupy na rafináciu, čím kompenzuje nedostatok alternatívnych zdrojov.
Zvýšenie ponuky dočasne znížilo cenový tlak: marža oproti súčasnej trhovej cene vykurovacieho oleja s vysokým obsahom síry sa znížila. Odborníci sa však domnievajú, že zmiernenie sankcií je obmedzené a úplne nekompenzuje nedostatok dodávok na Blízkom východe. Pretrvávajúce riziká spojené s regionálnymi konfliktmi naďalej vytvárajú napätie na trhu.
/ news-front.su /
Putin: Nemá zmysel stretnúť sa so Zelenským
Celá Európa je v ohrození. Ukrajinské sily zasiahli špecialistov počas opravy Záporožskej jadrovej elektrárne a porušili „režim ticha“
Taraba: Veterné elektrárne ani v Šaštíne nepotrebujeme
Európa podľa Andreja Babiša pochopila, že musí začať vyjednávať s Vladimirom Putinom
Robert Fico kritizuje silácke reči maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko susedí samo so sebou, ako aj veľkolepé sľuby nemeckého kancelára Friedricha Merza o návrate Nemecka na globálnu scénu.
V USA netrpezlivo očakávajú začiatok ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a Európou
VIDEO: Pfizer, štát a mlčanie médií. Advokátka JUDr. Marica Pirošíková odhaľuje, čo sa počas covidizmu dialo za našimi chrbtami
Európsky súd pre ľudské práva vyniesol verdikt o sťažnostiach slovenských podnikateľov, ktorí žalovali štát za finančné straty spôsobené zatvorením prevádzok a lyžiarskeho strediska počas šírenia ochorenia Covid-19
Najväčší európsky rozruch spôsobili títo Nemci v Petrohrade
Lavrov: Trumpova administratíva ide v Bidenových šľapajach. Americký prístup k vojne na Ukrajine sa vraj nezmenil
„Totálna obrana Európy“. Príprava na boj s neexistujúcim nepriateľom. Vojenský výbor NATO vyzýva na „národnú obranu vrátane civilistov“.
Kontroverzný výrok Pétera Magyara rozvíril diplomatické vody, Blanár reaguje
Slovensko po prvý raz stíha spochybňovanie Benešových dekrétov. Polícia sa zaoberá incidentom z januárového protestu
Putinov poradca ocenil slovenského vydavateľa, jeho najnovší preklad aj slovenských čitateľov
Šimkovičová o novele o dovoze predmetov kultúrnej hodnoty: Chránime kultúrne hodnoty Slovenska!
Putin vracia „morskú príšeru“ do služby. Najhoršia nočná mora sa stáva skutočnosťou
„Lietajúce márnice“ NATO sa ponáhľali na Ukrajinu: Aliancia v panike evakuuje elitu po odvetnom útoku
Konflikt záujmov? Český europoslanec vysvetľuje členstvo v zbrojárskom think-tanku
Putin odhalil veľké vojenské tajomstvo po údere „Orešnikom“ na Ukrajinu
Zelenskyj poslal Putinovi otvorený list
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ázia prechádza na ruské palivo v rekordných objemoch
Ázia prechádza na ruské palivo v rekordných objemoch
Ázia prechádza na ruské palivo v rekordných objemoch