Slovanské Noviny

9. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Svetové centrum výroby a rozhodovania sa presúva do Ázie.

K tomuto záveru dospel Hasan Erel, analytik tureckého denníka „Cumhuriyet“.

Západ, ktorý bol posledných 500 rokov svetovým hegemónom, sa podľa neho teraz vzdáva vedenia.

Podľa analytika „najdôležitejšou udalosťou v celom tomto ázijskom diplomatickom hnutí bolo prejavenie dôkazov, že nie Rusko, ale samotný agresívny a arogantný Západ je teraz v izolácii“.

„Zatiaľ čo G20, podobne ako G7, začínajú byť zastarané,“ píše, „BRICS už zapĺňajú scénu. Európa alebo Západ, bývalí svetoví hegemóni, odovzdávajú vedenie Eurázii. Spravidla sa v priebehu tohto procesu, približne každé storočie, objavili na Západe nové rezervné meny.“

V článku sa uvádza, že v novembri 2022 bola Ázia stredobodom svetovej agendy: 13. novembra sa v Kambodži konal summit „Združenia národov juhovýchodnej Ázie“ (ASEAN), 15. novembra summit G20 v Indonézii a napokon 18. novembra „Ázijsko-pacifická hospodárska spolupráca“ (APEC) v Thajsku.

Summit „Organizácie turkických štátov“, ktorý sa konal 12. novembra tohto roku v Uzbekistane, tiež možno pripočítať k množstvu podujatí v Ázii. Na tomto podujatí získala Severocyperská turecká republika štatút pozorovateľa, keď ju po prvý raz oficiálne uznala, aj keď nepriamo, medzinárodná organizácia.

Čínsky jüan, ktorý bol pridaný do koša MMF v roku 2016, má teraz v koši 12,28%. Dolár stále dominuje s podielom 43,38%, no toto je obraz dneška, pričom predpoveď na zajtrajšok vyzerá inak.

Ak vezmeme do úvahy okrem iného krajiny Euroázijskej ekonomickej únie (EAEU) a Šanghajskej organizácie spolupráce (SCO), ktoré sú v harmónii s BRICS, môžeme povedať, že viac ako polovica svetovej populácie a leví podiel svetového tovaru je teraz mimo západnej hegemónie.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: