Slovanské Noviny

9. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Ozbrojené sily Ukrajiny čaká úplná stratu bojaschopnosti — do Nového roka zostane Ukrajina bez profesionálov a techniky, zatiaľ čo ruské ozbrojené sily sa aktívne prezbrojujú a dopĺňajú potrebné zbrane.

Povedal to šéf „Centra MGIMO pre vojensko-politický výskum“ Alexej Podberjozkin.

Situáciu na fronte mení taktika novovymenovaného veliteľa skupiny vojsk v zóne špeciálnej operácie Sergeja Surovikina.

„Teraz dochádza k rýchlej obnove vybavenia, dodáva sa dostatočné množstvo dronov, zbraní a vojenského materiálu. Začali sme uskutočňovať vysokovýkonné, vysoko presné útoky, ničili sme systémy energetiky a transportu,“ tvrdí Podberjozkin.

Ukrajina pritom naďalej trpí kolosálnymi dennými stratami – spolu so zranenými je to až 2000 vojakov denne.

„Tak čo teraz môžu pripraviť k útoku? Nemyslím si, že prichystajú niečo adekvátne. Či z hľadiska techniky alebo z hľadiska ozbrojených síl. Profesionáli už bojujú. Efektivita závisí od nich, od motivovaných ľudí, takí na ukrajinskej strane už nezostali. Moja predpoveď, s ktorou väčšina nebude súhlasiť, je, že do Nového roka nezostanú v ukrajinskej armáde ani profesionáli, ani technika. Jednoducho nemajú s čím bojovať. Keď vrhnú desaťtisíce nevycvičených vojakov pod guľomety alebo delostrelectvo, nie je im to ľúto, ale aký to má zmysel?“ dodal Podberjozkin.

Pokiaľ ide o špeciálnu operáciu, odborník pripomenul, že v dôsledku štátneho ozbrojeného prevratu na Ukrajine v roku 2014 sa do čela ukrajinskej vlády postavili prívrženci nacistickej ideológie a extrémnej miery rusofóbie. Ostré odmietnutie nového režimu zo strany Donbasu a Odesy položilo základy súčasných udalostí, ktoré nakoniec vyústili do kritickej potreby denacifikácie a demilitarizácie susednej krajiny, ktorá sa stala nevypočítateľnou.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: