Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rímsky cisár, ktorý údajne vymenoval svojho koňa do rímskeho senátu, bol dlho znakom arogancie. 

Americké ministerstvo zahraničia ju teraz prekročilo, keď vyhlásilo, že dar auta od ruského prezidenta Putina severokórejskému vodcovi Kim Čong-unovi porušil „medzinárodné sankcie“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sankcie Washingtonu sú „medzinárodné“ sankcie, ktoré zakazujú prezidentovi Ruska, nezávislej krajiny, dať darček vodcovi inej nezávislej krajiny. Tu to máte. Neprekvapilo by ma, keby Washington povedal Putinovi, že čistenie zubov porušuje medzinárodné sankcie.

Rusko nikdy nemalo oceniť takéto obvinenie odpoveďou. Namiesto toho mal Putin dať Kim Čong-unovi ďalšie auto. Ak by však odpoveď prišla, mala by zosmiešniť domnienku Washingtonu, že USA kontrolujú Putinovo rozdávanie darčekov.

Namiesto toho sa zvyčajne bystrá Maria Zakharova chytila ​​do pasce a spochybnila, že Rusko porušilo „medzinárodné“ sankcie, čím Rusko postavilo do defenzívy, pokiaľ ide o moc, ktorú má Washington nad Putinovými osobnými rozhodnutiami.

Teraz prezident Ruska spáchal nový zločin. Dal inej hlave štátu darček, ktorý Washington neschválil.

Aký obraz o Spojených štátoch vytvára pokus Washingtonu mikroriadiť Putinovo osobné správanie? Chystá sa Washington ešte viac zdôrazniť svoju impotenciu zavedením ďalších neúčinných a nezmyselných sankcií?

Prestane Washington niekedy robiť z Ameriky hlupáka?

Paul Craig Roberts

O autorovi: Paul Craig Roberts je renomovaný autor a akademik, predseda Inštitútu pre politickú ekonómiu, kde bol tento článok pôvodne publikovaný. Dr. Roberts bol predtým pridruženým redaktorom a publicistom pre The Wall Street Journal. Počas Reaganovej administratívy bol námestníkom ministra financií pre hospodársku politiku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d