Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jána Budaja si stredná a staršia generácia pamätajú ako tribúna novembrovej „nežnej revolúcie“ (1989), kedy sme odzvonili komunizmu, ale nie komunistom. Prsnejšie zvrhli sme z trónu štátnu ideológiu marx-leninizmu, ale cez tretí sektor a korporátne médiá sa nám vrátila ideológia liberalizmu a neomarxizmu.

Paradoxne ich dedičstvo dnes šíri skúsený politický matuzalem, ktorý sa v televízii TA3 v nedeľnej   debate v relácii V Politike (23.10.) vyjadril, že odíde z vlády aj koalície, ak príde k dohode s “fašistami“.

Nespresnil síce s kým alebo s ktorými „fašistami“ by sa mala jeho koalícia a najmä vládna strana dohodnúť, ale to na našu glosu na bizarnú situáciu, do ktorej sa nechal vtesnať Budaj ani nie je potrebné. Nálepka je a ostane len a len nálepkou a politickou nadávkou ako súčasť informačnej vojny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ako člen podzemného hnutia v bývalej totalite by mal Budaj rozpoznať, čo je to kráčať po prúde. V politickom a mediálnom hlavnom prúde (mainstreame) sa to dnes len tak hemží lacnými povrchnými difamačnými nálepkami, ktorých pojem, ani význam ich šíriteľom nič nehovorí. Ako kedysi v totalite. stačí ich údernosť.

A rovnako stačilo zaujať len správny postoj  a fľochnúť nejakú tú angažovanú dogmu na vnútorného nepriateľa.

Alebo povinnú tézu na kariérny postup o „vysporiadaní sa s náboženskou otázkou“, teda faktické zavrhnutie náboženstva a viery.

V relácii Budaj fľochol, že sa vlastne vysporiadal s politologickou otázkou na „fašistov“, čo bolo pre bývalých súdruhov, najmä tých čechoslovakistických, jedno z povinných vyznaní. Špeciálnu príchuť mal najmä antislovenský terminus-technikus „klérofašistii“. Faktom je, že dávno pred dnešnými liberálmi nálepku „fašisti“ nielen vymysleli, ale aj na dennom poriadku aj používali komunisti. A aj takto si upevňovali totalitu a svoju moc zastrašovaním.

Budaj však aj vzhľadom na vek a tým, čím si prešiel, by mal poznať nástrahy prpagandy s nálepkovaním a špeciálne genézu jednej z najfrekventovanejších nálepiek – „fašisti“.

Nálepku „fašisti“ vynašiel J. V. Stalin

Pre bývalého protikomunistického disidenta, ktorý sa štylizuje konzervatívne v konzervatívne sa vydeľujúcom hnutí OĽANO  je priam spoločensky aj politicky likvidačné propagovať nielen ultraliberálne nálepky, ale najmä know how komunistického diktátora Jozefa V. Stalina.

Bol to totiž Stalin, kto na zjazde Komunistickej internacionály (Kominterna) súdruhom z celého sveta nariadil, aby paušálne používali na triednych nepriateľov a odpadlíkov od marx-leninizmu nálepku „fašisti“.

„My ich budeme nazývať fašisti a oni sa nebudú môcť brániť“, povedal Stalin o pôsobení tejto dnes ošúchanej politickej nálepky

A presne v intencii a najmä Stalinom vpečatenom posune významu pojmu „fašista/i“ podľa cielenej manipulačnej metódy diskreditačnej a difamačnej nálepky sa dnes tento pojem nadužíva najmä v liberálnom, ultraľavičiarskom a progresívnom spektre.

Dnešní liberálni neomarxisti ani neskúmajú zhodu medzi slovom-pojmom a význanom.

Opäť im totiž ako kedysi na ich ideologický „boj“ stačia len mentálne skratky v podobe nálepiek a metóda ďalšieho radikálneho ľavičiara Saula Alinského „name&shame“.

Asi je čas opäť si nasadiť „budajku“ a označiť ďalších totalitných diktátorov: zhodiť z verejného priestoru nielen nové ultraľavičiarske ideológie (neomarxizmus, multikulturalizmus, liberalizmus, gender agendu…), ale z trónu moci aj ich nositeľov – európskych neomarxistov a progresívcov. Jedno je isté: na „Budajov“ sa už na nových tribúnach spoliehať nemôžeme.

Rafael E. Rafaj

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d