Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Umelcom sa nepáči, že Ministerstvo kultúry SR dalo stop ich kvázi umeleckej produkcii. Doterar parazitovali na financiách, ktoré sa podľa ministerstva kultúry dajú využiť oveľa lepšie. Napríklad na podporu folklóru, zvýšenia povedomia a skvalitnenia vkusu mládeže.

„Diela“, na ktorých sa zobrazuje nechutná, rozumej nevkusná nahota, nebudú súčasťou verejnoprávnych inštitúcií. Tak Ministerstvo kultúry SR, ako aj deti a mládež by sa mali esteticky uberať inam.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Andrej Danko (SNS) upresnil, kam pôjdu peniaze.

„Peniaze pôjdu na regionálne folklórne slávnosti, regionálne športové podujatia. Prečo likvidujú nás, Slovenskú národnú stranu a mňa zosmiešňujú? Lebo im tie peniaze zastavujeme,“ vyjadril sa predseda národniarov. Slovenská národná strana a predovšetkým Ministerstvo kultúry SR už mohlo podniknúť ďalšie kroky, no konanie sabotérov a skeptikov im hádže polená pod nohy.

Parlament by mohol konať promptnejšie, no nedeje sa tak

„Už mohlo dôjsť k zmene zákonov v oblasti kultúry, kde sme nevhodne minuté peniaze mohli zastaviť, ale je potrebná zmena zákona, rokovanie parlamentu. Aby bolo tie peniaze cítiť v regiónoch a cítili ich adresnejšie. Štát je nastavený v tejto pomoci šialene. Marginalizované skupiny, minoritné… pomoc je neadresná. Viem, že treba poskytnúť pomoc minoritným skupinám, ale aby to zneužívali. Potom sa pozriete na kvázi umelcov a divadlá ako Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, kde sa riaditeľka odfotila so šéfredaktorkou SME,“ pripomenul čoraz podozrivejšie aktivity angažovanej „umeleckej“ obce Andrej Danko.

Andrej Danko sa pustil do liberálov otvorene, keď sa vyslovil na ich adresu priamo a povedal, že je s takýmito podvratnými živlami vo vojne.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d