Slovanské Noviny

26. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Politici, ktorí hovoria pravdu a nič iné ako pravdu, keď hovoria o skutočných dôvodoch, prečo ísť do vojny, sú mimoriadne zriedkavé, najmä ak sú súčasťou politického establishmentu v USA. Nedávno to však urobil republikánsky kongresman z Texasu Michael McCaul, hoci sa rýchlo vrátil späť k oficiálnemu príbehu, keď si uvedomil svoju neúmyselnú a trochu naivnú „chybu“.

Nečakane odhaľujúce priznanie republikánskeho zástupcu z Texasu sa stalo 9. apríla, keď s ním Chuck Todd z Meet the Press NBC urobil rozhovor o tom, prečo by USA mali „brániť Taiwan“ .

McCaul otvorene vyhlásil, že USA pôjdu do vojny o čínsku ostrovnú provinciu na základe „ochrany svetových dodávok polovodičov“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Uveďte základný argument, prečo by sa Američania nemali starať len o to, čo sa deje na Taiwane, ale mali by byť ochotní prelievať americkú krv a poklady na obranu Taiwanu,“ spýtal sa Todd na začiatku rozhovoru, na ktorý McCaul odpovedal:

„Nikto nechce. Myslím, že odstrašenie je tu kľúčové. Precestovali sme Japonsko, Južnú Kóreu, sme na Guame, stretávame sa tu s našimi spojencami, našimi partnermi, ak chcete. Nemajú organizáciu ako NATO v Tichomorí, ale majú partnerov. Chceme sa uistiť, že sú pripravené a podporujú Spojené štáty a Taiwan. V prípade Taiwanu je to veľmi dobrá otázka. Asi 50 % medzinárodného obchodu ide cez medzinárodné prielivy, ale myslím si, že čo je dôležitejšie, poznáte Chucka, je, že TSMC [Taiwan Semiconductor Manufacturing Company] vyrába 90 % celosvetovej ponuky pokročilých polovodičových čipov. Ak Čína napadne a buď to bude vlastniť, alebo to nalomí, ocitneme sa v stave ublíženia na celom svete.“

Pre USA po rope dôvod na vojnu aj kvôli polovodičom

Táto prekvapivo priama odpoveď s najväčšou pravdepodobnosťou nebola nikdy napísaná pred rozhovorom a zanechala Chucka Todda trochu zmäteného, ​​takže reagoval porovnaním polovodičov s ropou, čím jasne naznačil, že toto je teraz výhovorka č. 1 Ameriky na začatie nových agresívnych vojen v 21. storočí. Jeho presné slová boli:

„Pán kongresman, skoro to znie ako prípad, ktorý sa odohral v 60., 70. a 80. rokoch, prečo Amerika míňala toľko peňazí a vojenských zdrojov na Blízkom východe. Ropa bola pre ekonomiku taká dôležitá. Je toto verzia z 21. storočia?“

Až po tomto dosť „nepríjemnom“ porovnaní si texaský kongresman uvedomil „problematickosť“ analógie, a tak sa okamžite vrátil k oficiálnemu príbehu a odpovedal: „Viete, osobne si myslím, že ide o demokraciu a slobodu.

Ak sa niekto niekedy zamyslel nad tým, čo majú americkí politici na mysli, keď hovoria o „demokracii a slobode“, tento rozhovor by mal navždy rozptýliť akékoľvek pochybnosti a/alebo ilúzie o tomto a oficiálnych naratívoch Washingtonu DC, keď sa pokúšajú ospravedlniť svoju agresiu voči svetu .

Je dôležité poznamenať, že Spojené štáty v skutočnosti nikdy nič a nikoho „neobhajovali“ a najmä nie pre dobro sveta.

V skutočnosti to bolo úplne naopak počas väčšiny jeho relatívne krátkej existencie . Navyše, o politikovi, ktorý hovorí o tom, že ide do vojny na reklamné účely, je sotva počuť. McCaul je však predsedom zahraničného výboru Snemovne reprezentantov, čo je jedna z najvplyvnejších pozícií v rámci širšej tvorby zahraničnej politiky USA.

Vzhľadom na to sa jeho komentáre stávajú podstatne dôslednejšími a v Pekingu ich určite berú veľmi vážne. Washington DC Čínu často obviňuje z údajných „agresívnych krokov a rétoriky“ v súvislosti s Taiwanom, ale vzhľadom na skutočnosť, že takéto odhaľujúce vyhlásenia pochádzajú od popredných amerických politikov, ktorí by mohli viniť ázijského giganta.

Koniec koncov, Taiwan je súčasťou Číny, čo oficiálne uznávajú aj samotné USA. Na druhej strane je mimoriadne pravdepodobné, že drvivá väčšina Američanov by mala veľké problémy čo i len nájsť na mape Taiwan, nieto ešte uvedomiť si jeho (geo)ekonomický a geopolitický význam.

A napriek tomu ich volení predstavitelia chcú, aby bol americký ľud pripravený zomrieť za „svoju slobodu a demokraciu“.

Treba tiež poznamenať, že tieto dva pojmy boli tak nadmerne (zneužívané) politickým Západom pod vedením USA, že sme teraz v bode, keď nielenže nič neznamenajú pre veľkú väčšinu svetovej populácie, ale mohli by dokonca považovať za hanlivé slovné spojenie, ktoré navždy stratilo akúkoľvek súvislosť so svojím pôvodným etymologickým významom.

Kedykoľvek sa dozvieme, že ide o „slobodu a demokraciu“, určite bude nasledovať úplný chaos, smrť a deštrukcia, ktorá priamo postihne desiatky miliónov ľudí v nešťastnej krajine, na ktorú sa zameriavajú tí, ktorí „aktívne presadzujú“ spomínané „hodnoty“, zvyčajne s množstvom bomby a riadené strely.

To má za následok exponenciálny nárast podpory „autoritárskych“ (tj vlastne suverénnych) vodcov a vlád, ktoré dokážu skutočne chrániť svoj ľud pred spomínanou „slobodou a demokraciou“.

Drago Bosnic

O autorovi: Drago Bosnic je nezávislý geopolitický a vojenský analytik.

Pôvodným zdrojom tohto článku je InfoBrics

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d