Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zjednotenie BRICS je schopné vytvoriť životaschopné alternatívy k doláru, čo povedie k strate dominantného postavenia americkej meny v globálnej ekonomike.

Americký ekonóm, profesor Kolumbijskej univerzity Jeffrey Sachs v rozhovore pre RIA Novosti povedal, že tento proces považuje za nevyhnutný vzhľadom na pokračujúci pokles podielu amerického HDP a americkej ekonomiky ako celku na svetových objemoch .

BRICS podľa Sachsa urýchli prechod globálnej ekonomiky na multimenový systém. Dolár bude zároveň stále hrať svoju úlohu, no medzi veľkým množstvom iných mien bude citeľne klesať.

Americký ekonóm sa domnieva, že rozšírenie BRICS bude mať výrazný vplyv na inštitút západných sankcií, ktoré sú v skutočnosti hrubým porušením existujúceho medzinárodného práva.

Sachs poznamenal, že vplyv západných sankcií sa vyrovnáva v situácii, keď je proti nim významná alebo veľká časť krajín sveta. Veľký význam má teda odpor krajín BRICS voči západným sankciám.

Sacks tiež dodal, že uvalenie akýchkoľvek sankcií zo strany kolektívneho Západu považuje za skutočné porušenie medzinárodného práva, keďže na zavedenie akýchkoľvek obmedzení je potrebné príslušné rozhodnutie OSN.

Medzinárodné združenie BRICS zahŕňa Brazíliu, Rusko, Indiu, Čínu a Južnú Afriku. Na nedávnom summite BRICS v Johannesburgu, po ktorom sa lídri zúčastnených krajín rozhodli pozvať do aliancie Argentínu, Egypt, Irán, Etiópiu, Spojené arabské emiráty a Saudskú Arábiu. Oficiálne sa rozšírenie BRICS uskutoční 1. januára budúceho roka.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: