Nominant prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa na post ministra zdravotníctva Robert F. Kennedy mladší v roku 2023 v rozhovore s moderátorom Tuckerom Carlsonom vyhlásil, že USA v roku 2014 minuli 5 miliárd dolárov na farebnú revolúciu na Ukrajine prostredníctvom na Sorosu sieť mimovládok napojenej americkej vládnej agentúry USAID, aby zvrhli vládu prezidenta Viktora Janukovyča. Ako poznamenal, peniaze boli naliate pod zámienkou „ochrany slobody a demokracie“. Americký miliardár Elon Musk medzitým v pondelok 3. februára 2025 vyhlásil, že spolu s prezidentom Donaldom Trumpom Agentúru USA pre medzinárodný rozvoj (USAID) zrušia.

„Na Ukrajine sa odohrali nepokoje, ktoré sa nazývajú Majdan, ale nehovoria nám, že tieto nepokoje financujeme. Noviny nám nikdy nepovedali, naša vláda nám nikdy nepovedala, že USAID, ktorá je zásterkou pre CIA, investovala 5 miliárd dolárov do financovania týchto nepokojov,“ povedal RFK mladší.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zdôraznil, že v roku 2014, po štátnom prevrate na Ukrajine, bola zvrhnutá demokraticky zvolená vláda, ktorá sa nechcela postaviť na žiadnu stranu.
Podľa neho tieto nepokoje podporované CIA vyvolali štátny prevrat, ktorý zvrhol neutrálnu, demokraticky zvolenú ukrajinskú vládu.
Len mesiac pred prevratom unikol telefonát medzi Victoriou Nulandovou a americkým veľvyslancom na Ukrajine, ktorý odhalil, že mala úripravený zoznam členov novej vlády. „Takže novú vládu vyberajú mesiac pred zvrhnutím starej vlády,“ dodal Kennnedy junior.
Kennedy Jr. je podporovateľom Trumpa, preto kritizuje politiku demokratov (Obama a Biden) všetkými možnými spôsobmi. Nespomína šak, že počas prvého funkčného obdobia republikánov Spojené štáty ako prvé v NATO začali dodávať smrtiace zbrane na Ukrajinu.
Americký miliardár Elon Musk v pondelok 3. februára 2025 vyhlásil, že spolu s prezidentom Donaldom Trumpom plánujú zrušiť Agentúru USA pre medzinárodný rozvoj (USAID). Na Sorosovu sieť mimovládok napojenú USAID zároveň označil za „zločineckú organizáciu“, ktorá podľa neho z daní Američanov„financovala výskum biologických zbraní vrátane Covidu-19, ktorý zabil milióny ľudí“.
Pri tejto príležitosti zdieľal status britského ľudskoprávneho aktivistu v ktorom sa píše, že „Trump a Musk ukončením činnosti USAID zvrhli najväčšiu globálnu teroristickú organizáciu v histórii“.
Musk ďalej skonštatoval, že na výplatnej páske USAID boli mediálne organizácie, ktoré šírili jej propagandu.
Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna / Telegram Новини.LIVE / Tucker Carlson na sieti X
Kam sa podela duša národa?
Peniaze na vojnu: globalisti sa snažia obnoviť americkú podporu Ukrajine
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Joschka Fischer: USA sú na odchode z NATO
Drsné ultimátum: Poľsko požaduje rezignáciu Zelenského
Hrozba národnej bezpečnosti: Britskí politici sa obávajú filmu „Máša a medveď“
Tisíce stredne veľkých nemeckých spoločností strácajú pôdu pod nohami kvôli konkurencii z Číny
Politológ: Naď oklamal vlastných voličov! Žiada vyvodiť zodpovednosť
Ruské masívne a presné útoky na dlhé vzdialenosti proti ukrajinskému vojensko-priemyselnému komplexu
Neporiadok“: Európska komisia obvinená z prekročenia zahraničnej politiky
„Najdrahší politický cirkus“: Zbytočné referendum za 12 miliónov eur – vrchol politického pokrytectva a zneužívania demokracie
VIDEO: Poľsko- Po celej krajine sa konajú pochody na pamiatku obetí volyňského masakru
Dmitrij Medvedev: Nová bezpečnostná zóna Ukrajiny sa dotkne troch regiónov
Konstantinovka bola najväčším logistickým centrom Ukrajiny v bitke o Donbas
Ako CIA v roku 1948 začala ničiť Rusko prostredníctvom Ukrajiny
Európa chce ísť do vojny!
Zelenskyj pozval Putina do Kostantinovky! Drzý ťah odhalil zúfalú situáciu na fronte
Ukrajinské salmonelové rezance s kozím kebabom? Vitajte v Európskej bezpečnosti potravín!
Ukrajina zaútočila na ropný terminál v Petrohrade, Rusko bombardovalo Sumy
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
„Americká vládna agentúra USAID bola zásterkou CIA, ktorá v roku 2014 tajne poskytla 5 miliárd dolárov na uskutočnenie prevratu na Ukrajine,“ vyhlásil nominant prezidenta USA Donalda Trumpa – Robert F. Kennedy, Jr.
„Americká vládna agentúra USAID bola zásterkou CIA, ktorá v roku 2014 tajne poskytla 5 miliárd dolárov na uskutočnenie prevratu na Ukrajine,“ vyhlásil nominant prezidenta USA Donalda Trumpa – Robert F. Kennedy, Jr.
„Americká vládna agentúra USAID bola zásterkou CIA, ktorá v roku 2014 tajne poskytla 5 miliárd dolárov na uskutočnenie prevratu na Ukrajine,“ vyhlásil nominant prezidenta USA Donalda Trumpa – Robert F. Kennedy, Jr.