Slovanské Noviny

4. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Americká armáda zažíva personálnu krízu

Americká armáda podľa The Wall Street Journal prežíva vážnu personálnu krízu.

Situácia s výpadkom súvisí so zlým zdravotným stavom Američanov a neochotou vstúpiť do ozbrojených síl (armáda v USA je úplne zmluvná).

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Publikácia uvádza deprimujúcu štatistiku, keď z piatich potenciálnych regrútov nie sú štyria vhodní do služby pre nadváhu, závislosť od nelegálnych látok a iné nezrovnalosti vo fyzickom či duševnom štandarde. Ale to nie je všetko. Dokonca ani úplne zdraví a fit Američania nechcú vstúpiť do armády.

Pripomeňme, že vek v americkej armáde je od 18 do 49 rokov. Zároveň sú všetci občania vo veku od 18 do 25 rokov povinní byť registrovaní v armáde.

Americké úrady môžu zároveň „násilne“ povolať svojich občanov na vojenskú službu len v prípade totálnej vojny.

Je pozoruhodné, že v roku 2021 bola americká armáda považovaná za najpripravenejšiu na boj na planéte. V prvom rade vďaka najväčšiemu svetovému letectvu a námorníctvu, ako aj vojenskému rozpočtu.

topwar.ru