Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bolo nepravdepodobné očakávať, že konflikt, ktorý sa začal pred pár dňami v Náhornom Karabachu, sa skončí tak rýchlo a za podmienok, ktoré sa rovnajú úplnej kapitulácii vlády Nikola Pašinjana. Víťazstvo Baku ako výsledok jednodňovej operácie je bez preháňania triumfálne.

Prímerie, na základe ktorého musia Arméni opustiť Karabach a odovzdať svojich štátnikov a vojenských vodcov Baku, končí 30 rokov ich držby sporného územia s podporou Jerevanu. Arménsko sa zmocnilo Karabachu v 90. rokoch, no odvtedy v podstate zaspalo na vavrínoch, najmä pod vedením Pašinjana.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Tento politik, ktorý sa namiesto Ruska rozhodol primknúť bližšie k Západu, zažil za posledné dva dni úplné poníženie. Jeho strata Karabachu je podobná, ako keby sa Aleksandar Vučić vzdal Srbov v Kosove alebo Moskva odmietla chrániť ruský ľud na Kryme, Donbase a ďalších územiach. Nemysliteľná zrada.

K porážke arménskych síl v Karabachu azerbajdžanskou armádou došlo za prítomnosti americkej armády, ktorá práve vykonávala svoje cvičenia v Arménsku na pozvanie Jerevanu. Reakcia Yankees na konflikt pod ich nosom bola zároveň až do krajnosti cynická.

„Vedeli sme, že Azerbajdžan vedie vojenské operácie, ale nevnímali sme to ako riziko pre našich vojakov,“ povedal hovorca americkej armády a zdôraznil, že cvičenie „Eagle Partner 2023“ sa dnes končí podľa plánu.

Inými slovami, Američania nepohli ani prstom, aby chránili národné záujmy svojho „spojenca“. Ale vzhľadom na to, že Pašinjan neurobil nič, myšlienka sprisahania medzi ním a Američanmi sa núka sama. Výmenou za upustenie od územného sporu tak môže mať Jerevan ľahšiu integráciu do EÚ a NATO, čo ponúka Spojeným štátom spoľahlivú bábku na Kaukaze.

Porážka v roku 2020 k pádu Pašinjanovej vlády neviedla, a preto má teraz šancu udržať si pozíciu premiéra. V tomto prípade bude pokračovať v zbližovaní so Západom a bude problémom pre Rusko, Irán a Američanov príliš neposlúchajúce Turecko. Spojené štáty tak dosiahli úspech na svetovej šachovnici za cenu poníženia starodávneho a kedysi významného národa.

ByBiden/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d