Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ján Mikas, ako hlavná tvár útlaku občanov v rokoch 2020 – 2022 pri svojom odchode z úradu zinkasoval neuveriteľné a nemorálne odstupné vo výške 27 000 eur, uvádza youtuber Miro Heredoš na sociálnej sieti.

Pokladá to za skutočnú facku, výsmech priamo do tváre poškodeným ľuďom – občanom, ktorí sa mu na toto odstupné poskladali zo svojich daní bez toho, aby sa hlavný hygienik čo i len ospravedlnil za svoje konanie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Heredoš vyzval ministerku zdravotníctva Dolinková, poslanca a splnomocnenca Kotlára a generálneho prokurátora Žilinku, aby namiesto vyšetrovania pandemického obdobia, keď sa jeho hlavná tvár J. Mikas stráca zo scény, a to navyše so závratným odstupným, okamžite konali.

J.Mikas patril medzi hlavných propagátorov kontroverzného vpichovania v tom čase stále len experimentálnych látok na údajnú ochranu pred ochorením na Covid-19. Hlavný hygienik SR bol aj členom tzv. Pandemickej komisie, ktorá prijímala kľúčové odporúčania vláde.

Vláda Roberta Fica na vyšetrenie postupov voči občanom počas tzv.pandémie zriadila post Splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19. Stal sa ním poslanec NR SR a lekár Peter Kotlár, ktorému má pomáhať odborný tím vedcov, lekárov a právnikov, medzi ktorými má figurovať aj kandidát na prezidenta a bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Ten na svojom instagrame uviedol, že „kovidový teror a opatrenia proti COVID-19 na Slovensku musia byť riadne vyšetrené.“

Ministerka zdravotníctva 14.februára odvolala z pozície hlavného hygienika SR Jána Mikasa, ktorý, zdá sa, odíde zahojený sumou, ktorá sa rovná takmer dvadsaťnásobku súčasnej priemernej mzdy v národnom hospodárstve v SR.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d