Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Včera na ta3 v diskusii sa bradaté chlapča Krupa spýtal Kaliňáka, načo nám treba protivzdušnú obranu, pred kým nás má chrániť, koho sa bojíme. Kaliňák na absurdnú otázku odpovedal, že každý štát má obranu a aj SR ju potrebuje. Krupa ako malý chlapec ďalej žobronil o odpoveď.. Žiadal, aby Kaliňák konkretizovali, pred kým nás má protivzdušná obrana chrániť. – „No len povedzte, pred kým ! No len povedzte !“

-Toto už Kaliňákovi nedalo a IRONICKY Krúpovi odpovedal „Jáj,-vy chcete aby som odpovedal, že nás naša PVO má chrániť pred Ruskom ?! Nuž teda dobre, pán kolega, – pred Ruskom nás má chrániť. Pred Ruskom. – Už ste spokojný ? No fajn.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

-Nádherná irónia ministra Kaliňáka. Zasmial sa každý, kto videl bradatého malého chlapčeka Krupu a počul, ako šarmantne ho minister uzemnil. Zdalo by sa, že je všetko v poriadku. No hej, ak by sme žili v normálnom mediálnom prostredí, tak by aj bolo. Ale nežijeme. Takže to v poriadku nie je.

Prečo ? Pretože dnes si môžete prečítať v médiách, -aj na tomto portáli, titulok „RUSI NÁS MôŽU NAPADNÚŤ, VYHLÁSIL KALIŇÁK !“ Nuž veru tak. Dezinformátor sa aj slamky chytá. Dezinformátor sa chytí aj jasnej irónie a prevráti ju na „pravdu“. PRAVDU. Nádherný príklad mediálnej špinavosti. Bravó.

Len tak mimochodom: každý štát -pokiaľ je to naozaj štát, musí mať svoju obranu. Aj PVO. Najmä ak má dve jadrové elektrárne, má veľkú vodnú priehradu na Dunaji, má husto osídlené aglomerácie. Proti komu ? Jednoduché, – proti všetkým nebezpečenstvám, aké dôležitým cieľom aj zo vzduchu hrozia. Nielen proti ostatným štátom, ktoré majú zbrane /USA počnúc, cez našich nie vždy priateľských susedov po Ukrajinu a Rusko/. No aj proti neštátnym subjektom, – teroristickým organizáciám, ekoteroristom, individuálnym teroristom, úchylom a bláznom. Dnes -v čase dronov za pár sto eur a náložiek, ktoré sú schopné niesť, je riziko vzdušného útoku nejakého ekologického blázna napr. na mochovskú atómku nie úplne zanedbateľné. – Takže pán Krupa, páni „pravdiví“ novinári, – riziko útoku tu je. A zďaleka nie iba to „ruské“.

Riziká ale neplynú iba zo vzdušných útokov. Niekedy ešte nebezpečnejšie riziká než dronové náložky bláznov sú rizika mediálne. Ich úlohou je tiež ničiť, vyvolávať fámy, rozsievať nenávisť. Preto by sme si mali v štáte budovať nielen kvalitnú PVO, ale aj kvalitnú ochranu spoločnosti pred mediálnymi záškodníkmi. Pred zákernými polobláznami, čo využijú všetko, ešte aj iróniu v diskusii, aby nám to tu zasmradili lžou a klamstvami.

-Suma sumárum, je načase budovať anti-mediálnu ochranu štátu. Čím skôr, tým lepšie.

PS: Pre tých, čo si zvykli na čerstvé správy z frontu – trochu sa to tam zase spomaľuje. Rusom sa podarilo zlikvidovať odpaľovaciu základňu HIMARSov. Nie prvú, ale je po prvý raz pekne nahratú na video. Zvláštnosťou je tiež to, že zásah dostal HIMARS napriek tomu, že bol umiestnený cca 50 km od frontu. Druhou správou je, že sa rozhoreli boje v oblasti Novopavlovky. No ale o týchto novinkách -výnimočne, celkom slušne informuje aj Pravda. -Len tak ďalej, „kolegovia“…

AUTOR: trikopce

ZDROJ: Blog Pravda

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d