Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Celý náš život je školou duší, v ktorej sa človek učí zodpovednosti, uvedomelosti a múdrosti. Toto školenie prebieha nie formou prednášok, ale formou situácií, udalostí a životných kríz, ktorým človek čelí. Kým sa človek nenaučí potrebnú lekciu, bude ňou ďalej prechádzať s rôznymi ľuďmi, na rôznych miestach, kým nedosiahne integritu.

To platí ako pre súčasnú inkarnáciu, tak aj pre nasledujúce.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V škole života  existujú dva hlavné spôsoby učenia : Práca a rodina

Učenie je tímový proces . Preto nás iní ľudia (vtelené duše) ako v práci, tak aj v rodine vždy ovplyvňujú svojimi činmi, slovami, túžbami či nárokmi, spôsobujú nám utrpenie a prežívanie negatívnych emócií. Práve tieto momenty sú učebnými situáciami pre pochopenie Celku  (Pokon), v ktorých sa učíme sebaovládaniu, rešpektu a prijatiu. Ako pracujeme, dostávame lekciu za lekciou, ktorej úlohou je  pomôcť nám stať sa zodpovednejšími , uvedomelejšími a múdrejšími Dušami.

Rovnaké lekcie sa učíme v rodinnom živote.

Absolvovanie životných lekcií je dosť ťažké a málokedy sa ich niekomu podarí prejsť na prvý raz. Zdá sa, že mnohí ľudia sa pohybujú v začarovanom kruhu : dostanú jednu prácu – dajú výpoveď – získajú inú prácu – znova dajú výpoveď – a znova si hľadajú prácu… To isté so vzťahmi, stretávajú sa (berú sa), nespokojní sa rozvádzajú a utekajú si hľadať iného (manžela, manželku) – znovu sa vydávajú a zase rozvádzajú –  a tak ďalej v kruhu…

V dôsledku toho sú sklamaní a trpia.  Až keď sa ľudia naučia porozumieť si a zbavia sa egoizmu svojej mysle, môžu žiť harmonicky s druhým človekom. Len tým, že sa naučia brať do úvahy potreby toho druhého, začnú duše napredovať vo svojom vývoji. V skutočnosti  sú akékoľvek životné lekcie (ťažkosti) určené len na to, aby sa človek niečo naučil.

A utrpenie vždy naznačuje, že Duša sa nechce učiť a radšej uteká pred ťažkosťami namiesto toho, aby ich žila, uvedomovala si a prekonávala.

Aby človek v Škole života skutočne dosiahol integritu a rozvinul svoju myseľ,  prejavuje sa to:

  • Všímavosť
  • Prijatie (pokora, trpezlivosť);
  • zodpovednosť;
  • Rešpekt

Ak má človek tieto vlastnosti, potom je dobrý študent.

ak je dobrý študent, nebude trpieť , pretože utrpenie je palica, pomocou ktorej život (Božské sily) stimuluje iba neopatrných študentov.

Chvíle utrpenia a chvíle šťastia  sú skúškami v Škole života. Keď sa človek len teší zo života, ale nekoná dobré a spravodlivé skutky, neštuduje, ako správne žiť a nesnaží sa nezištne pomáhať druhým, veľmi rýchlo stratí všetko, čo má a začne trpieť. To znamená, že utrpenie vzniká vtedy, keď si človek užíva, zabúda na druhých.

Utrpenie docieli vytriezvenie v človeku a zbaví ho ilúzií, že človek nie je nikomu nič dlžný a môže si robiť, čo chce, bez toho, aby premýšľal o dôsledkoch.

To platí pre nás všetkých. Aby sme to všetko pochopili,  potrebujeme spoľahlivý nástroj a Cestu, pre Slovanov je to ŽIŤ PODĽA KONOV VESMÍRU.

Naši predkovia nám odkázali tieto Vedomosti (Véda), aby sme mohli byť skutočne šťastní.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d