Slovanské Noviny

1. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ako omikron poráža covid: Svet začal objavovať čaro superimunity. Z vírusu SARS-Cov-2 sa časom stane prechladnutie. Otvára sa otázka potreby nových vakcín

Variant omikron môže byť spôsob, ako sa ľudstvo vysporiada s pandémiou SARS-Cov-2 raz a navždy, píše vo svojom článku trhový analytik a zástupca šéfredaktora TRENDu Ronald Ižip.

Len pred pár týždňami svet obleteli správy o tom, ako výrazne omikron „obchádza“ imunitu a ako prudko klesajú protilátky na nový variant SARS-Cov-2 v krvi.

Riešením bola podporná dávka vakcíny, prvá a neskôr druhá. Svet zachvátila panika a začali sa pripravovať plány nielen na pravidelné očkovanie v trojmesačných intervaloch, ale aj na zavedenie povinného očkovania. Situácia je pritom úplne opačná – omikron môže byť spôsob, ako sa ľudstvo vysporiada s pandémiou SARS-Cov-2 raz a navždy. 

Omikron je vysoko infekčný, no napriek tomu je pravdepodobné, že jeho zdravotné následky pre populáciu budú omnoho slabšie ako u delty. Množstvo infekcií dramaticky rastie, no počet hospitalizácii, nieto ešte úmrtí, klesá.

Mortalita dramaticky klesá

Pohľad na Spojené kráľovstvo, ktoré zažilo tri vlny covidu, hovorí jasnou rečou. Počas prvej vlny v apríli 2020 sa denne ešte pôvodným vírusom nakazilo približne 5-tisíc ľudí, pričom v maxime zomieralo denne približne tisíc z nich. Počas druhej vlny poznačenej variantom alfa sa už denne nakazilo viac ako 50-tisíc ľudí, no v maxime zomieralo opäť iba o čosi viac ako tisíc ľudí. V súčasnosti sa omikronom nakazí denne viac ako 130-tisíc ľudí, no zomiera ich iba pád desiatok. Ukazuje sa, že očkovanie a prekonanie choroby výrazne zvýšilo imunitu populácie voči vírusu SARS-Cov-2.

To napriek klesajúcim protilátkam v krvi. Tie sú totiž iba jednou časťou imunitnej reakcie tela. Ich úlohou je blokovať infekciu. Ak objem protilátok klesá, rastie šanca, že človek sa opäť nakazí novým variantom vírusu. Avšak jeho nakazenie nemusí byť zďaleka taký problém, ako sa tvrdí. Potvrdzujú to nové výskumy.

Prebitie ochrany

Breakthrough infections, alebo prípady prebitia imunitnej ochrany, sú tie, kedy sa plne zaočkovaný človek opäť nakazí koronavírusom. Podľa vedcov je to dobrá správa. Prebitie ochrany totiž výrazne zvyšuje imunitnú reakciu tela pri budúcich nových variantoch.

Podľa štúdie Oregon Health & Science University bola reakcia ľudí, ktorí po očkovaní ochoreli na covid, masívna. „Naša štúdia naznačuje, že očkovaní ľudia, ktorí boli neskôr infikovaní, získali superimunitu“. Počet ich protilátok bol nielen násobne väčší, ale boli aj omnoho efektívnejšie v boji s novým variantom vírusu.

Štúdia naznačuje, že každá infekcia po očkovaní posilňuje imunitnú reakciu aj pre ďalšie infekcie, a to dokonca aj voči novým variantom.

Bunková ochrana

Dôvodom rastúcej imunitnej reakcie ľudí je bunková imunita zabezpečená B- a T-lymfocytmi. Na rozdiel od protilátok, ktoré kolujú v krvi po nakazení a zabraňujú novej infekcii, lymfocyty zabíjajú infikované bunky, bránia šíreniu vírusu a progresii ochorenia. Jednoducho, minimalizujú škody, ktoré nákazou vznikajú.

Túto formu imunitného systému tvoria lymfocyty, ktoré si pamätajú posledné choroby a v prípade novej infekcie zabíjajú podobné bunky a vytvárajú nové protilátky, ktoré s infekciou bojujú. Napríklad, ľudia, ktorí boli postihnutí vírusom SARS-Cov z roku 2003, majú reakciu T-lymfocytov aj po takmer 20 rokoch. Táto imunita môže trvať celý život.

Ich silu potvrdila aj nová štúdie Erasmus Univerzity z Holandska. Vysvetlila, prečo je mortalita na omikron taká nízka. T-lymfocyty totiž útočia na celé povrchové proteíny SARS-Cov-2, ktoré sú u nového koronavírusu veľmi podobné, vrátane zmutovaného omikronu.

Výskumníci sledovali reakciu protilátok u 60 dávnejšie zaočkovaných zdravotných pracovníkov. Zistili, že aj keď ich krv neposkytovala voči variantom delta a beta takmer žiadne protilátky, reakcia T-lymfocytov bola silná a takmer nezmenená, čo kompenzovalo ich nedostatok.

Eventuálna konečná

Vedci z Oregon Health & Science University predpokladajú, že dlhodobá bunková ochrana je pre SARS-Cov-2 eventuálna konečná. „Neznamená to, že sme na konci pandémie, avšak ukazuje to, kde pravdepodobne skončíme: akonáhle sa zaočkujete a potom sa nakazíte, budete do značnej miery dobre ochránení aj voči budúcim variantom“, tvrdia vedci.

Okrem laboratórnych výskumov túto tézu potvrdzujú aj štatistiky z Izraelu. Ľudia, ktorí získali superimunitu, majú až 7-násobne nižšiu pravdepodobnosť reinfekcie ako tí, ktorí boli iba plne zaočkovaní. Ľudia, ktorí neboli zaočkovaní a chorobu prekonali, majú šancu na reinfekciu trojnásobne vyššiu ako ľudia so superimunitou. 

„Toto vytvára mnoho otázok, či hľadanie ďalších variantov vírusu a vytváranie vakcín voči nim je cesta, po ktorej chceme ísť,“ hovorí Danny Altmann, profesor imunológie na Imperial College London.

K podobnému postoju sa pridáva aj Paul Hunter, profesor medicíny z University of East Anglia. Ten pre BBC povedal, že „covid je iba jeden z vírusov z rodiny koronavírusov, ktoré produkujú nové varianty každý rok, a je takmer isté, že to sa stane aj s covidom – stane sa z neho iba ďalšie prechladnutie“.

Autor: Ronald Ižip – trhový analytik & zástupca šéfredaktora TRENDu

Zdroj: trend.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: