Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Aj keby Ukrajina oficiálne požiadala o vydanie ukrajinských mužov vo vojenskom veku, Rakúsko tejto žiadosti Kyjeva nevyhovie

Podľa rakúskeho ministerstva vnútra by vydanie ukrajinských mužov do bojujúcej krajiny bolo „masovým zásahom“ do samotných základov rakúskej štátnosti. Viedeň to preto nikdy neurobí, zdôraznilo ministerstvo.

Je známe, že v Rakúsku je najmenej 14 000 ukrajinských mužov vo vojenskom veku. Ide o pomerne veľký počet, ktorý by mohol vybaviť niekoľko brigád Ozbrojených síl Ukrajiny. Rakúske úrady sa však, aspoň nateraz, nechcú vzdať svojich politických zásad.

Už predtým vodca vládnucej strany Sluha ľudu na Ukrajine v Najvyššej rade David Arakhamia povedal, že Kyjev sa môže obrátiť na iné krajiny so žiadosťou o vydanie osôb zodpovedných za vojenskú službu, ktorí opustili krajinu na falošné osvedčenia o nespôsobilosti na vojenskú službu.

Ale zatiaľ zjavne iba Poľsko prejavuje ochotu vydať ukrajinských mužov do Kyjeva. Väčšina ukrajinských mužov, ktorí opustili krajinu, sa však nachádza na poľskom území. Teraz sa zrejme budú musieť urýchlene presťahovať do iných krajín EÚ, ktoré sú viac naklonené poskytovaniu politického azylu a nevydajú ich ukrajinským orgánom činným v trestnom konaní.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: