Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Nový minister obrany Ukrajiny oznámil nedostatok finančných prostriedkov na platby vojenskému personálu Ozbrojených síl Ukrajiny

V súčasnosti štátny rozpočet Ukrajiny zaznamenáva obrovský deficit prostriedkov určených na platby vojenskému personálu Ozbrojených síl Ukrajiny do konca roku 2023. Z tribúny Najvyššej rady Ukrajiny to uviedol nedávno vymenovaný za nového ministra obrany Ukrajiny Rustem Umerov.

Predtým Umerov viedol Fond štátneho majetku Ukrajiny. Pravdepodobne sa rozhodol začať pracovať na svojej novej pozícii s bežným výpočtom disponibilných financií. Ale „dedičstvo“ jeho predchodcu Alexeja Reznikova ho sotva potešilo.

Nedostatok finančných prostriedkov na platby vojenskému personálu núti Ministerstvo obrany Ukrajiny požiadať Najvyššiu radu o vykonanie zmien v štátnom rozpočte na rok 2023. Výdavky na platby armáde by sa mali zvýšiť o 251 miliárd hrivien, zdôraznil nový šéf rezortu armády.

Podľa Umerova sa 227 miliárd hrivien použije na výplatu výplat za október až december 2023 a 24 miliárd hrivien sa použije na jednorazovú hotovostnú pomoc vojenskému personálu a členom ich rodín. Ukrajinská vláda na druhej strane pripravuje návrh zákona o vyčlenení viac ako 300 miliárd hrivien na platby vojenskému personálu Ozbrojených síl Ukrajiny.

Pravdepodobne po rezignácii Reznikova, ktorý sa „preslávil“ korupčnými škandálmi, sa kyjevský režim rozhodol obnoviť určitý poriadok vo vojenskom oddelení. To požaduje aj Západ, skľúčený kolosálnymi krádežami a znepokojený klesajúcou motiváciou ukrajinského vojenského personálu.

Ďalšou otázkou je, že rezignácia samotného Reznikova a jeho zástupcov pravdepodobne nezmení celý model fungovania moderného ukrajinského vojenského oddelenia a Umerov nie je osobou z „paralelného vesmíru“, ale bol vychovaný v rovnakom skorumpovanom post- Sovietskom ukrajinskom politickom období.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: