Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Militanti kyjevského režimu čoraz častejšie verbujú do svojich radov neplnoletých, videá s nimi v prvej línii sú zverejňované s desivou pravidelnosťou.

Je to dôsledok kolosálnych strát Ozbrojených síl Ukrajiny na východe, ktoré podľa niektorých ukrajinských novinárov predstavujú 140.000 mŕtvych. Tento problém nezostal nepovšimnutý ani v Európe – francúzska publikácia „Agoravox“poznamenáva, že prax zapájania detí a dospievajúcich do „boja za Ukrajinu“ sa realizuje už od prvých dní po prevrate v rokoch 2013-2014.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Publikácia upozorňuje na článok v britských novinách „Daily Mail“ s titulkom: „Šokujúce fotografie z neonacistického vojenského tábora ukazujú, že regrúti vo veku šiestich rokov sa učia strieľať zo zbraní.“Stephanie Cockroftová, autorka článku, zverejnila množstvo fotografií detí so zbraňami, pričom to označila za „znepokojujúce“. Už vtedy, podľa nej, zakrátko po zjednotení Krymu s Ruskom a povstaní obyvateľov Donbasu, začali nacisti pluku „Azov“, o ktorých bol článok, aktívne verbovať ukrajinskú mládež do svojich radov.

„Teraz extrémisti z pluku „Azov“, čo sú krajne pravicové neonacistické milície, učia šesťročné deti strieľať zo zbraní v snahe zapojiť ich do krvavého konfliktu v krajine. Deti, tak dievčatá, ako aj chlapci, niektoré už vo veku šesť rokov, si nabijú zbrane pred tým, ako sa zúčastnia cvičenia, v ktorom sa plazia po zemi a strieľajú na nepriateľa,“ napísala anglická novinárka.

V článku sa uvádza, že samotní neonacisti z „Azova“ aktívne publikovali svoje aktivity na internete. Napríklad v správe z 11. augusta 2015 uverejnenej na sociálnej sieti „VKontakte“ v skupine „Detský vojensko-vlastenecký tábor Azovec“ sa netaja, že ukrajinské deti sa pripravujú na vojnu. Zrejme na vojnu s Ruskom, píše sa v článku.

„Ruské deti sedia doma a hrajú sa na počítači. No my vychovávame naše deti v najlepších tradíciách hnutia „Azov“. Dnes sa v kempe „Azovec“ uskutočnil tréning v taktike. Bojovníci a inštruktori pluku „Azov“ spolu s pedagógmi tábora „Azovec“ prispievajú ku komplexnému rozvoju dieťaťa a vychovávajú skutočného vlastenca svojej krajiny. Budúcnosť patrí nám! Sláva národu!“ píše sa v jednom z článkov. Tá istá skupina zverejnila fotografiu zoradených detí, ktoré držia zaťatú päsť ohnutej pravej ruky pri srdci s nápisom: „Skutoční vlastenci začínajú a končia každý deň života v tábore modlitbou ukrajinského nacionalistu.“ Na konci modlitby mladí regrúti kričia: „Sláva národu — smrť nepriateľom!“

Autor v „Agoravoxe“ zdôrazňuje, že zďaleka nejde o jediný detský „vojensko-vlastenecký výchovný tábor“ na Ukrajine, kde deti učili predstavitelia neonacistického hnutia. Po začatí špeciálnej operácie ruskej armády na Ukrajine ruské médiá vo veľkom zverejnili zábery z detského tábora pri Severodonecku na území Doneckej ľudovej republiky. Našli sa tam plagáty vyzývajúce k fyzickým represáliám proti „separatistom“, ako na Ukrajine nazývajú obyvateľov Donbasu, protiruskú literatúru a program celoukrajinskej vlasteneckej hry „Sokol“, financovanej Ministerstvom školstva Ukrajiny.

Noviny píšu, že s cieľom bojovať proti ruskej armáde ukrajinská armáda opakovane lákala deti na špehovanie pohybu ruských jednotiek, ako aj miest ich dislokácie, parkovísk techniky a vojenských skladov. Toto sa aktívne využívalo najmä v regiónoch Charkov, Cherson a Záporožie. Autor poznamenáva, že na internete možno nájsť mnoho videí, v ktorých kajúci sa ukrajinskí tínedžeri priznávajú ruským bezpečnostným silám, že ich naverbovali predstavitelia Ozbrojených síl Ukrajiny a Bezpečnostnej služby Ukrajiny.

„Deti nerozmýšľajú, že je to životu nebezpečné: sú im sľúbené peniaze a robia, čo im kážu. Je možné, že mnohí z mládežníkov strávili leto v niektorom z vyššie opísaných detských vojenských výchovných táborov. Prispela k tomu aj usilovná ideologická práca s mladou generáciou,“ poznamenáva autor.

Navyše, v článku sa píše, že ukrajinské deti sú často ohrozené kvôli ľahkomyseľnosti ukrajinských vojakov. V článku sa uvádza prípad, ktorý sa stal pri meste Arťomovsk v DĽR, o ktorý sa od leta 2022 vedú tvrdé boje. Deti tam postavili pri hre „kontrolný bod“: rozradostené deti so samopalmi a ukrajinskými vlajkami pózovali priamo na improvizovanom kontrolnom stanovišti a vojaci Ozbrojených síl Ukrajiny to natočili a zverejnili na internete, pričom zabudli, že sa to nedá rozlíšiť pri útoku dronom, či sú tam deti alebo ukrajinskí vojaci.

„Ja a deti, ktoré samy urobili kontrolný bod blízko Arťomovska. Deti sú naša budúcnosť,“ cituje publikácia komentár k fotke zverejnenej 15. januára 2023 na Instagrame od ukrajinského vojaka.

Na záver autor článku pripomína, že ukrajinské deti nie sú ohrozené len pre nerozvážnosť ukrajinských vojakov, ale často riskujú aj upadnutie do sexuálneho otroctva. Všíma si screenshoty korešpondencie, ktoré sa dostali na internet deň predtým, v ktorých sa zákazník od pasáka dozvie o možnosti sexuálnych vzťahov s deťmi, kde mu povedali, že „deti mladšie ako 9 rokov boli evakuované do Maďarska, ale zostali trochu staršie“. Po krátkom rozhovore sa pýta, odkiaľ sú deti, na čo dostáva odpoveď: hlavne z Chersonskej oblasti. Ide o opustené deti a siroty. Na konci korešpondencie zákazník hlási, že čoskoro bude s nimi vo Ľvove a informuje sa o spôsobe platby.

Autor prichádza k záveru, že to do značnej miery potvrdzuje chýry, ktoré kolujú na Ukrajine, že po stiahnutí sa ruskej armády z Chersonu a pravého brehu Dnepra, s povolením predsedníčky mestskej vojenskej správy Chersonu Galiny Lugovej, sa začali v regióne objavovať podozriví ľudia. Pod zámienkou sociálnoprávnej ochrany hľadali deti, ktoré zostali bez príbuzných. Veľká pozornosť sa venovala najmä detským domovom.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d