V piatok v skorých ranných hodinách NAKA zadržala bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara. Predstavitelia strany SMER – SSD na tlačovej besede na tento zverský čin reagovali, kde predseda strany Robert Fico povedal, že vysokopostavený kandidát najsilnejšej opozičnej politickej strany do volieb bol šesť týždňov pred voľbami skoro ráno vytiahnutý z domu, zadržaný, obvinený z nezmyslov.

Označil to ako útok oficiálnej štátnej moci na opozíciu, čomu nasvedčuje forma, čas prevedenia, ako aj výmysly.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Fico zopakoval, že Lipšic a Matovič presvedčili prezidentku, aby voľby boli až 30. septembra najmä preto, aby pomohla Progresívnemu Slovensku, aby pomohla rozpadnutej vládnej koalícii sa spamätať, aby sa nakupovali zbytočné zbrane a zbrane sa vyvážali na Ukrajinu, ale hlavne preto, lebo sa plne stotožnila s Matovičovou a Hegerovou filozofiou, ktorí povedali, že voľby musia byť na konci septembra preto, aby OČTK dokončili svoju špinavú robotu proti opozícii. R. Fico, ako aj jeho strana je presvedčený, že prezidentka a Ódor o tejto akcii vedeli, čím sa prihlásili ku kriminalizácii opozície.
„Pani Čaputová ako predstaviteľka Progresívneho Slovenska spojila sily s Matovičom a Lipčicom a odstránili Ivana Šimka. Ivan Šimko nechcel politické procesy, videl špinavosti, ktoré sa robia na NAKA, videl špinavosti, ktoré sa robia na úrade špeciálnej prokuratúry. Ale pani Čaputová aj s pánom Ódorom dali prednosť Ďurkovi, ktorý ako obvinený bol posunutý na Úrad inšpekčnej služby, a zrazu sa dozvedáme, že bol obvinený zo závažných vecí, ktoré sa týkali jeho kolegyne, pani Santusovej, keď jej chceli vyhodiť a zapáliť auto. Ale veď tento človek mal na nástenke hákový kríž v kancelárii, tento človek bol disciplinárne stíhaný za manipuláciu so zbraňami, raz sa postrelil, raz zbraň niekde zabudol,” uvádza R. Fico.
Advokát Marek Para dodal, že v prípade zdržania T. Gašpara ide o čistý akt pomsty. Priblížil, že zadržanie bolo na základe kolúzneho dôvodu, teda obavy, že by Tibor Gašpar niekoho ovplyvňoval. „Sme sa pýtali, pán vyšetrovateľ, chceme sa brániť, Tibor Gašpar vypovedal na 17 stranách. Dablér vyšetrovateľ nemal ani jednu otázku. Keď sme sa pýtali, chceme sa brániť podrobnejšie, tak nám povedzte, ktoré osoby by sme mali ovplyvňovať, chceli ovplyvňovať a mohli ovplyvňovať, povedzte nám, akým spôsobom a z akého dôvodu by sme ich mali ovplyvňovať nám pán vyšetrovateľ povedal, že on nevie,“ uviedol M. Para.
Povedal ďalej, že celé obvinenie bolo založené na tom, že T. Gašpar mal vedomosť o tom, že Slobodník berie úplatky, teda na základe tejto vedomosti ho obvinili, že je spolupáchateľ, aj keď nerobil žiadne spoločné konanie. „Základ obvinenia spočíva v zneužití základných zásad trestného konania, kedy vyšetrovateľ viedol vyšetrovanie zákonným spôsobom, ale svojou “šikovnosťou” dosiahol splnenie zadania zločineckej skupiny. Čiže keď postupujete zákonne, tak splníte niekoho pokyn a Ďurka vás len s epickým názvom obviní,“ pokračoval M Para.
Ďalej vyšetrovateľ uviedol, že čo sa týka vedomosti T. Gašpara o finančných prostriedkoch, ktoré mal dostať Slobodník, tak tento mal uviesť, že nevie preukázať, že by Tibor Gašpar o tom vedel, ale on je presvedčený, že o tom vedieť musel.
Robert Kaliňák doplnil, že aj v tomto prípade ide o trestný čin, nakoľko bolo jasne povedané, že prípad T. Gašpara je starý. Ani v čase, keď dávali dokopy Očistec so všetkými parametrami, ktoré mali k dispozícii, dnes sú to tri skutky, tak dva boli vylúčené, lebo to bol nezmysel. Ten jeden bol súčasťou Očistca, za ktorý bol T. Gašpar vo väzbe nezákonne, čo konštatoval ústavný súd. Teda aj dnešné zadržanie je v rozpore so zásadami a ustanoveniami trestného poriadku a trestného zákona, lebo je to v starej veci, v ktorej to bolo už raz vykonané. Dva roky sa vec riešila, inšpekcia to nevniesla, lebo na to nevidela dôvod, až kým neprišiel Ďurka, ktorý na to zrazu dôvod vidí. Nedokázal sa totiž preniesť cez to, že ho Tibor Gašpar kritizoval. Po druhé je to kvalifikované ako prečin. Prečin je menší trestný čin, ako keď Lipšic zabil človeka na prechode a trest je finančná pokuta alebo podmienka.
A po tretie, vec bola už prejednaná a vyhodnotená ako neopodstatnená na inšpekcii, lebo tie prípady boli dozorované. Vyšetrovateľ Stahl rozhodol zákonne, že veci neboli trestné, preto boli zastavené, no ale podľa Slobodníka to niekomu vyhovovalo, takže to musí byť trestný čin. „Všetky tieto veci sú jednoznačným dôkazom, že jedná sa o politickú kauzu, ktorú má niekto v dozore. A tie kecy o tom, že majú byť vyšetrovatelia nezávislí si pomýlili, lebo všetci vyšetrovatelia NAKA, ktorí sa na tomto podieľajú sú tak nezávislí od jedinej veci, od zákona. Ale závislí sú od toho, čo im povedia v prezidentskom paláci, čo im povie pán premiér Ódor. Pokračujte, SMER vyhrá voľby, a preto je u nich panika, hovoria si, poďme to všetko zničiť, musia vyhrať progresívci,“ uzatvára R. Kaliňák.
strana smer/skspravy.sk
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico: Zadržanie T. Gašpara je útokom štátnej moci na politickú opozíciu
Fico: Zadržanie T. Gašpara je útokom štátnej moci na politickú opozíciu
Fico: Zadržanie T. Gašpara je útokom štátnej moci na politickú opozíciu