Slovanské Noviny

11. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Lavrov: Západ zásobuje Ukrajinu zbraňami kvôli vlastným cieľom, vojna skončí, keď s tým prestanú!

Lavrov sa stretne s Blinkenom. Vojna na Ukrajine sa neskončí, kým sa Západ nevzdá myšlienky poraziť Rusko a plánov na udržanie dominancie. Povedal to v stredu ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„(Konflikt) bude trvať, kým sa Západ nevzdá plánov na udržanie svojej dominancie a posadnutosti strategicky poraziť Rusko,“ vyhlásil Lavrov v Jakarte pre indonézske médiá.

Dodal, že zatiaľ nie sú náznaky zmeny takéhoto postoja. „Pozorujeme, ako Amerika a jej komplici neustáli strkajú Ukrajine zbrane a tlačia (ukrajinského prezidenta Volodymyra) Zelenského, aby pokračoval v boji,“ citovala Lavrova AFP.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Zelenského plány

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bude v stredu účastníkom rokovania novovzniknutej Rady NATO-Ukrajina, ktorá zasadne počas summitu Aliancie v litovskom Vilniuse. Medzitým vyhlásil, že jeho krajina prinesie do Aliancie „väčšiu silu.“

A vyjadril sa aj ku kazetovej munícii. Ktorej používanie väčšina štátov zakazuje, (k tomuto dohovoru sa pridalo napr. aj Slovensko) podľa Zelenského je však „skvelou možnosťou.“

Lavrov sa stretne s Blinkenom

Lavrov je v Jakarte jedným z účastníkov summitu Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN). V piatok 14. júla sa má spolu s ďalšími ministrami z týchto krajín stretnúť s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom.

Šéf ruskej diplomacie vyzdvihol podľa svojich slov nezávislú zahraničnú politiku Indonézie v spojitosti s konfliktom na Ukrajine. Indonézsky prezident Joko Widodo bol prvý líder z Ázie, ktorý po začiatku invázie navštívil Kyjev i Moskvu, pripomína AFP.

ereport.sk