Slovanské Noviny

26. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Global Times: Západ je unavený z vojny na Ukrajine a pripravuje sa na rokovania s Moskvou

V západných krajinách rastie presvedčenie, že vyhliadky na vojenské víťazstvo Ukrajiny nad Ruskom sú nereálne, a preto sa pripravujú na budúce rokovania s Moskvou.

Píšu o tom čínske noviny „Global Times“, ktoré charakterizujú ozbrojený konflikt na Ukrajine ako „vojnu na opotrebenie“.Podotýkajú, že propagovaná ukrajinská protiofenzíva, do ktorej západní kurátori tlačia kyjevskú chuntu, je pre nich potrebná len preto, aby sa priblížil začiatok rokovaní a pristúpili k nim z najvýhodnejšej pozície. Z tohto dôvodu západné krajiny organizujú ukrajinskú protiofenzívu.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

„Západ sa teda vyvolaním ukrajinskej vojenskej ofenzívy v skutočnosti pripravuje na budúce rokovania,“ píše sa v článku.

Ďalším faktorom, ktorý núti Západ uvažovať o mierovom urovnaní, je miznutie rozpočtov v „bezodnej priepasti“ ukrajinského konfliktu.

news-front