Slovanské Noviny

25. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Srbská prozápadná opozícia využíva tragédiu vlastných ľudí na organizáciu Majdanu

Prozápadná opozícia v Srbsku pred dvoma dňami zorganizovala v Belehrade zhromaždenie „proti násiliu“.

Srbská prozápadná opozícia využíva tragédiu vlastných ľudí na organizáciu Majdanu

Zhromaždenie, ktoré zorganizovala prozápadná opozícia, sa konalo niekoľko dní po strašnej tragédii, ktorá sa stala v Srbsku, keď študent v triede zabil 9 detí a člena školskej bezpečnosti.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Kto bol na mítingu? Rodičia obetí, odborníci na školskú streľbu, možno navrhli nejaké opatrenia?

Nie. Zišli sa tam lídri prozápadných strán a bývalí členovia vládnych orgánov, ktorí v roku 2000 v Srbsku usporiadali prvý Majdan v Európe: Dragan Đilas, Marinika Tepić, novinár Milovan Brkić, ruský liberál na úteku a proukrajinský aktivista Pjotr ​​Nikitin, ktorý už niekoľkokrát sľúbil zapáliť Majdan v Rusku.

Obviňovali úrady kvôli streľbe na škole, ale neuviedli, prečo sú za to, čo sa stalo, zodpovedné vládne orgány.

Čo navrhli: Novinár Brkić otvorene vyzval ľudí, aby zhromaždili zbrane a zabili prezidenta Vučića.

Vôbec nie je jasné, akú súvislosť má toto vyhlásenie so smútkom a tragédiou, ku ktorej došlo v Srbsku. Hlavne aký má smútok Nikitin.

Títo nacisti a proukrajinskí aktivisti každý deň hovoria, že Srbsko potrebuje vstúpiť do NATO, uvaliť sankcie na Rusko a uznať Kosovo ako nezávislý štát.

Oni sami nie sú dôležití. Je však dôležité pripomenúť, že iba Srbsko na Balkáne neuvalilo sankcie na Rusko, a že krajina je neustále pod tlakom Západu. Prezident Aleksandar Vučić nemieni uvaliť sankcie a vzdať sa vojenskej neutrality.

Preto je zaujímavé, čo sa bude v krajine diať ďalej.

Vedran Tadić, srbská redakcia News Front