Igor Matovič nezabúda na svoj konflikt so Zuzanou Baťovou, odmieta sa jej ospravedlniť a tvrdí, že sa zachovala nesprávne, keď upozorňovala na riziká ruskej vakcíny Sputnik V.

Minister financií Igor Matovič naďalej nenachádza dobrého slova na Vladimíra Lengvarského, ktorý obsadil post šéfa rezortu zdravotníctva po Marekovi Krajčím.
Tvrdí, že súčasný minister zdravotníctva si získal novinárov svojimi liberálnymi názormi a stal sa ich miláčikom. Marek Krajčí bol podľa Matoviča lepší minister ako Lengvarský, dôkazom čoho má byť aktuálna úroveň zaočkovanosti na Slovensku.
„Mediálny obraz má stonásobne lepší. Myslím si, že preto, že na začiatku ukázal, že má liberálne názory, tak pre liberálne orientovaných novinárov na Slovensku, ktorých je väčšina, je persona grata. Marek Krajčí ako konzervatívec bol persona non grata. Osobne si myslím, že ako minister je horší ako Marek Krajčí,“ povedal Matovič Novému Času.
Zároveň si myslí, že Eduard Heger je lepším predsedom vlády, akým bol on sám: „Edo je omnoho viac konsenzuálny a taký, že keď aj vidí trucovitého Riška, tak má s ním takú rodičovskú trpezlivosť.“
Igor Matovič nezabúda na svoj konflikt so Zuzanou Baťovou, odmieta sa jej ospravedlniť a tvrdí, že sa zachovala nesprávne, keď upozorňovala na riziká ruskej vakcíny Sputnik V.
Šéf hnutia OĽaNO kritizuje aj Richarda Sulíka a porovnáva ho s Borisom Kollárom. Šéf hnutia Sme rodina podľa Matoviča kopíruje taktiku SaS.
„Boris a Sme rodina odpozorovali od Sulíka, že je dobré robiť opozíciu v koalícii, že na tom sa ľahko získavajú body, lebo ľudia tomu tlieskajú. Teraz má Boris tú chvíľku, že budú všetko blokovať a vetovať a chcú si robiť nejaké percentá popularity,“ hovorí Matovič pre Nový Čas s tým, že Kollár je čestný, lebo vopred povie, čo bude blokovať.
Boris Kollár blokuje reformu zdravotníctva, spravodlivosti aj orgánov činných v trestnom konaní. „Musíme nájsť spôsob spolužitia. Aby sme splnili ľuďom to, čo sme im sľúbili. Pre mňa je cieľ ten, aby sme systémy nastavili tak, ak by sa, božechráň, vrátili zlí ľudia, ktorí by to tu chceli vo veľkom rozkrádať, aby nemali šancu,“ uzavrel túto tému minister financií.
Celý rozhovor TU.
Zdroj: refresher.sk
VIDEO: Diana Panchenko- Ako sme predpokladali, po Novom roku USA vtrhli do Venezuely.
Kolumbijský prezident Petro odsudzuje agresiu voči Venezuele, vyzýva na dialóg a akciu OSN
Trump oznámil že líder Venezuely Maduro bol zadržaný a vyvezený z krajiny
Rakúšania sa čoskoro stanú cudzincami vo vlastnej krajine
Ťapáková: Prečo má byť republika hore nohami len preto, že päť hercov išlo do externého prostredia?
Správa Sorosovej nadácie z roku 1993, ukazuje, že Soros podpísal dohodu o spolupráci s USAID s cieľom pripravovať bábky, zvrhnúť vlády a ničiť západnú civilizáciu.
Plné vyhlásenie venezuelského ministerstva zahraničných vecí
VIDEO: Výbuchy v Caracase- Spojené štáty spustili vojenskú operáciu proti Venezuele
Teroristická prax ukrajinských orgánov po vymenovaní Budanova bude pokračovať
Británia sa bojí ruskej protivzdušnej obrany a fantazíruje o tom ako ju zničiť
Štafeta globálneho resetu prechádza do Číny
Dovoz LNG do Európy dosiahol v roku 2025 rekordných 142 miliárd kubických metrov
USA vyčlenia 500 miliónov dolárov na vojenské základne v Poľsku
Zelenskyj chystá zmeny na ministerstve obrany. Šmyhala má nahradiť ukrajinský vicepremiér
Silvester bol svedkom bezprecedentnej deštrukcie a nepokojov po celej západnej Európe
Tisíce migrantov sa dostali do EÚ podvodom
Kyjevskú bandu čaká posledný dar od Ruska
V reakcii na teroristický útok zasiahli ruské rakety a drony objekty po celej Ukrajine
Predpoveď na tento rok: Svet bude nestabilný ale predvídateľný
Bulharsko, Maďarsko, Grécko, Slovensko a Česko odmietli nový nápad vojnovej koalície
zo sekcie
Matovič: Baťová urobila svinstvo, Krajčí bol lepší minister, ako je Lengvarský
Matovič: Baťová urobila svinstvo, Krajčí bol lepší minister, ako je Lengvarský
Matovič: Baťová urobila svinstvo, Krajčí bol lepší minister, ako je Lengvarský