Slovanské Noviny

24. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Povinnosťou každej slovanskej rodiny je jej zväčšovanie! Nie je však menej dôležité vychovávať v dieťati správne morálne zásady, životné hodnoty, lásku k rodnej zemi, celistvosť vnímania sveta. Tieto dôležité zručnosti a vlastnosti pomôžu našim deťom zaujať dôstojné miesto v spoločnosti a v budúcnosti plniť svoje povinnosti voči rodine a dôstojne kráčať po svojej životnej ceste. Na túto náročnú úlohu sa najlepšie hodí slovanská tradícia výchovy dieťaťa …

Nie veľa rodičov má možnosť presne dodržiavať všetky tie pravidlá vychovávania dieťaťa, ktorými sa riadili naši múdri predkovia, berúc do úvahy, že väčšina z nás žije v mestách, a nie v slovanských komunitách. Ale napriek tomu sme celkom schopní prijať a uplatniť veľa základov a zásad ktoré Vám budem priebežne uverejňovať v ďalších príspevkoch. V tomto to zoberiem zo širšieho pihľadu…. 

Na rozdiel od moderného vzdelávacieho systému, v ktorom je dieťa plné množstva informácií, ktoré sú pre neho často nepotrebné, bez vysvetlenia celistvosti a podstaty vecí , Slovania nikdy nevychovávali deti pomocou negatívnych foriem: nelezte tam, nedotýkajte sa, nepotrebujte to, nerobte to atď.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Všeobecne uznávaný dnešný vzdelávací systém úplne ignoruje príslušnosť detskej duše. Ale sklon dieťaťa k určitému povolaniu úplne určuje jeho ďalšiu cestu. Od malička sa rodičia snažili spoznať v dieťati čarodejníka, rytiera, obchodníka alebo robotníka. Za týmto účelom bolo dieťa posadené do stredu a k hlavným stranám boli položené štyri predmety: písma, zbrane, peniaze a nástroje. Dieťa si vybralo. Rodičia pozorne sledovali prejavy individuality, charakteru a správania počas celej fázy dospievania.

Od raného detstva prebiehal proces výučby a mravnej výchovy čítaním eposov pre deti, príbehov (rozprávok), poézie …
Deti do 8 rokov dostávali domáce vzdelávanie: účasť na rituáloch, zoznámenie sa s folklórom (piesňový, rituálny, rozprávkový), získanie pracovných zručností. Do 12 rokov neboli deti oddelené podľa pohlavia a dieťa sa volalo „Dieťa“. Učiteľmi, čo je dôležité, boli muži a namiesto záverečných skúšok sa konala súťaž s učiteľom.

Po absolvovaní rituálu väčšiny a pomenovaní dostalo dieťa dve mená, obecné a tajné. Tajné meno (kľúč k pamäti predkov), ktoré vyjadruje podstatu človeka, poznalo iba dieťa a oslovovali ho všeobecným menom. Obrad sa uskutočnil vo veku 12 rokov, keď sa dieťaťu stalo sedem rozpätí na čele (rozpätie je slovanská miera dĺžky, sedem rozpätí = 1,24 cm); ďalej študovali chlapci a dievčatá osobitne. 

Chlapci vo veku 12 – 15 rokov študovali v zostave, kde získali potrebné bojové schopnosti. Dievčatá tiež študovali v tíme, chápali základy morálky … V dospelosti sa zručnosti upevňovali a vedomosti sa ďalej rozvíjali v praxi v tej oblasti, v ktorej malo dieťa dušu a v ktorej sa prejavovalo najtvorivejšie. 

S láskou v srdci a pokojom na duši Diana Lyubava Slovienska

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.