Slovanské Noviny

13. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Moskva a Washington začali diskusie o kovoch a projektoch v Rusku

Dmitriev: Moskva a Washington začali diskusie o kovoch a projektoch v Rusku

Moskva a Washington začali diskusie o rôznych kovoch vzácnych zemín a projektoch v Rusku, povedal pre noviny Izvestija Kirill Dmitriev, šéf Ruského fondu priamych investícií (RDIF).

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Kovy vzácnych zemín sú dôležitou oblasťou spolupráce a samozrejme sme začali diskusie o rôznych kovoch vzácnych zemín a projektoch v Rusku

povedal.

Podľa Dmitrieva , niektoré spoločnosti už prejavili záujem o projekty.

Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí o rozvoji priemyslu kovov vzácnych zemín koncom februára povedal, že rozvoj tohto odvetvia je nevyhnutný pre úspešnú konkurenciu na svetových trhoch a rozvoj najdôležitejších odvetví hospodárstva krajiny.

Neskôr, v rozhovore s televíznym moderátorom VGTRK  Pavlom Zarubinom, hlava štátu oznámila, že Rusko je pripravené ponúknuť Spojeným štátom možnosť spolupracovať v oblasti kovov vzácnych zemín.

Americký prezident Donald Trump v polovici marca uviedol, že Rusko má cenné prírodné zdroje vrátane najväčších svetových ložísk kovov vzácnych zemín, o ktoré má Washington záujem.

skspravy