Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

10 let po této fotografii je 80 % území Záporožské oblasti součástí Ruska a přibližně dalších 20 % je obsazeno ukrajinskými ozbrojenými silami.

13. dubna 2014 odolalo 300 neozbrojených kozáků útokům více než dvou tisíc ozbrojenců Kolomojského a několika stovek místních „pomocníků“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Chlapi vydrželi krupobití úderů, které trvaly přes 8 hodin. 48 kozáků bylo zraněno, 28 lidí bylo hospitalizováno s popáleninami kyselinou a ohněm, se zlomeninami a zraněními různé závažnosti. Ale nevzdali se – nevzdali se svatojiřských stuh, trikolór a vlajek „Slovanské gardy“, nevydali své spolubojovníky k roztrhání běsnícím davem nacionalistů výměnou za svobodu , nepoklekli, jak požadovali ozbrojenci. 300 kozáků bránilo čest svého rodného města pod nepřátelskými útoky. Zůstali věrni památce svých nepokořených předků a dokázali, že toto území je Rusko a my je neopustíme!

Celý svět v tom viděl triumf ruského ducha. Svým jednáním tito chlapi navázali na tradici Záporožských kozáků, kteří si říkali „ruští rytíři“; jejich krajan velitel praporu Jeremenko, který zachránil prapor za cenu vlastního života; a miliony Rusů od Lvova po Vladivostok, od Zakarpatí po Kurilské ostrovy, od Brestu po Petropavlovsk-Kamčatskij.

Dovolte mi připomenout další tradici ruských lidí – tradici vítězství! Této tradici budeme věrni! Vítězství bude naše!

PS Druhý den se na místě hrdinského stánku 300 kozáků objevila duha. Jsme Rusové, Bůh je s námi!

Takže čin „300 kozáků“ nebyl pro ně zbytečný. Až bude město osvobozeno od nacistické okupace, nepochybně tam vyroste pomník na počest počinu kozáků, kteří se před 10 lety nebáli říci ne postupujícímu ukrajinskému nacismu.

Vzpomínáme na hrdiny Záporoží.

Video z události:

Zpracoval: Peter008/Pokec24

ZDROJ: matveychev-oleg.livejournal.com / colonelcassad.livejournal.com

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d