Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Podľa Douglasa Macgregora, bývalého plukovníka USA, sa Ukrajina stala z ekonomického hľadiska 51. štátom Spojených štátov.

V rozhovore s Magyarom Nemzetom americký plukovník vo výslužbe Douglas Macgregor okrem iného povedal:

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„Volodymyr Zelenskyj má na Západe množstvo nehnuteľností a bankových účtov. Som si istý, že svoj potenciálny odchod plánuje s prihliadnutím na toto.“

Americký plukovník vo výslužbe uviedol tiež, že Ukrajina už urobila, čo bolo v jej silách, a vojna vstúpila do „Bidenovej fázy“.

Zdôraznil:

„Ukrajinská armáda je úplne vyčerpaná. V skutočnosti nemôžu robiť nič iné ako menšie, obmedzené útoky. Aj oni slúžia len na udržanie ilúzie sily. Medzitým Moskva začala budovať stovky kilometrov nových železničných tratí na východe Ukrajiny, podľa dostupných otvorených zdrojov a informácií. Jeden úsek sa tiahne od Burne v Donecku až po Marovodne.“

Macgregor si myslí, že to skráti vzdialenosť medzi Rostov na Done a Mariupolom v západnom Rusku, čím sa odvráti hrozba ukrajinských delostreleckých a raketových útokov. Trať bude potom pokračovať pozdĺž pobrežia do Berdyanska, odkiaľ smeruje do Melitopolu. Vďaka tomuto rozvoju infraštruktúry sú ruské logistické trasy mimo dosahu amerických raketových systémov HIMARS, ale Ukrajinci sa k nim stále môžu dostať s britskými riadenými strelami Storm Shadow alebo americkými balistickými raketami ATACMS.

Okrem novej zásobovaciej línie umožní trať Rusom začať veľkú ofenzívu v budúcnosti.

Bývalý plukovník povedal: „Ukrajina urobila, čo bolo v jej silách. Bidenova fáza znamená, že Ukrajina sa stala 51. štátom v Spojených štátoch vojensky, ekonomicky a finančne. Bidenova administratíva sa fakticky stala vlastníkom Ukrajiny.“

Plukovník hovorí, že tanky Abrams a stíhačky F-16 nič nezmenia: „Nemôžete len tak budovať armády vo vojne. Ide o proces, ktorý prebieha už mnoho rokov, a to aj pokiaľ ide o ľudské zdroje, vojenské vybavenie, modernizáciu a odbornú prípravu. Očakávania úspechu na bojisku na Ukrajine neboli nikdy realistické. Navyše výcvik a rady NATO nezapadajú do vedenia vojny na východnej Ukrajine. Ruská vojenská sila sa spolieha na systematickú integráciu úderných prostriedkov – rakiet, delostrelectva, dronov a stíhačiek – spolu s vesmírnym a pozemným dohľadom. Keď ruské jednotky vytvorili hĺbkovú obranu na východnej Ukrajine, ukrajinské pozemné a vzdušné sily nemali takmer žiadnu šancu proti presným a ničivým delostreleckým a raketovým útokom.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d