Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIZITKA SLOVENSKÝCH MÉDIÍ! Advokát Marek Para upozorňuje na cenzúru v médiách. Keď požiadal médiá o priestor, aby sa mohol vyjadriť ku dezinformáciám, ktoré podľa neho šíri prokurátor ÚŠP Matúš Harkabus o súdnom procese po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, televízia Joj ani portál Aktuality.sk mu vystúpiť neumožnili.

Prokurátor šíril klamstvá!

„Prokurátor ÚŠP GP SR dostal v médiách, konkrétne TV JOJ a Aktuality.sk, veľmi široký priestor, aby šíril klamstvá a misinterpretoval rozsudok Špecializovaného trestného súdu vo veci poškodeného Jána Kuciaka a ďalších osôb,“ upozorňuje na sociálnej sieti advokát.

Prokurátor Harkabus v interview pre Aktuality opisoval svoje pocity ohľadom súdneho procesu s Mariánom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou s tým, že oslobodzujúci rozsudok voči Kočnrovi v tomto prípade vnímal ako svoju prehru. Okrem iného sa tiež vyjadroval ku konkrétnym dôkazom vrátane správ z aplikácie Threema a naznačoval pri tom, že súd tieto dôkazy neposudzoval správne.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-
Prokurátor Matúš Harkabus, zdroj: screenshot RTVS

Na reakciu Para priestor nedostal

Podľa slov Mareka Paru, to, že nedostal priestor reagovať na prokurátora, je ozajstnou vizitkou súčasného stavu mainstreamových médií.

„Dožadoval som sa rovnakého priestoru a chcel som reagovať na klamstvá prokurátora Harkabusa … avšak redaktorka Aktuality.sk ma síce na rozhovor pozvala, ale DNES (3.10., pozn. red.) krátko pred jeho vykonanim tento zrušila, resp. preložila na neurčito … Pre úplnosť TV JOJ sa ani neunúva dať mi akýkoľvek, čo i len minimálny priestor a vedome šíri bludy prokurátora…,“ šokuje Para.

„Je POĽUTOVANIAHODNÉ, že slovenským médiam chýba objektívny prístup a vôľa zistiť objektívny stav veci. Jediné o čo majú záujem je JEDNOSTRANNÉ “masírovanie” verejnej mienky s vopred stanoveným tvrdenim, ktoré označia za PRAVDU!,“ prízvukuje právnik.

A dodáva, že v takýchto prípadoch vzniká konflikt medzi “ich pravdou” a reálnymi skutočnosťami.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d