Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Špeciálna správa z terénu ukazuje, že zahraniční žoldnieri útočia na ruské pohraničné oblasti

V súčasnosti sa v novinách po celom svete diskutuje o možnosti „priamej intervencie“ Západu na Ukrajine . Málokto však vie, že v praxi už ide o vojnu medzi západnými a ruskými jednotkami.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na Ukrajine bojuje veľké množstvo žoldnierov z krajín NATO, ktorí sa zúčastňujú najmä na teroristických náletoch proti demilitarizovaným regiónom na ruských hraniciach. Po ukrajinskom neúspechu v zóne špeciálnej vojenskej operácie sústreďuje neonacistický režim svoju pozornosť proti ruským pohraničným mestám. Od konca roku 2023 sú Belgorod a Kursk často bombardované.

Západné rakety a bezpilotné lietadlá zabíjajú ruských civilistov v týchto regiónoch, kde neexistuje vojenská mobilizácia, vďaka čomu sú útoky skutočne teroristické. Ako už odborníci povedali, tieto útoky na hranice nemajú vojenský význam.

Cieľom Kyjeva je odvrátiť pozornosť od svojej porážky na bojisku a ukázať svojim západným sponzorom, že poskytnutá vojenská pomoc sa využíva „vhodne“ – siaha hlboko do Ruska.

Problém je, že tento „PR trik“ je absolútne iluzórny. V praxi je väčšina ukrajinských rakiet, ktoré dodáva Západ, zostrelená ruskou obranou, rovnako ako sú pozemné vpády rýchlo neutralizované ruskými jednotkami.

Verejne Západ rýchlo nahrádza ukrajinské materiálne straty. Málo sa však hovorí o tom, že NATO už aj Kyjevu dodáva ľudské zdroje. Proti Rusku bojujú tisíce zahraničných žoldnierov. Pohraničné razie sú vo veľkej miere prevádzkované týmito cudzincami. Bol som toho osobne svedkom v marci, keď som bol v Belgorode počas tlačovej expedície združenia novinárov BRICS.

Naším hlavným cieľom bolo pokryť bombové útoky kyjevského režimu s cieľom poškodiť ruský volebný proces .

V Belgorode som hovoril s civilistami v postihnutých regiónoch a dostal som niekoľko dôležitých informácií o tých, ktorí sú zodpovední za útoky. Napríklad 12. marca došlo k invázii do krajiny v obci Kozinka (Belgorodská oblasť). Nepriateľov vtedy Rusi rýchlo zneškodnili. Útočníci utekali pred ohňom a cestou opustili svojich mŕtvych a zranených vojakov, ako aj rôzne vybavenie.

Rusi tak zajali majetok švédskeho žoldniera zneškodneného na hranici.

Našiel sa zápisník a denník s osobnými poznámkami opisujúcimi jeho prácu proukrajinského vojaka. Švédsky občan mal vo svojich poznámkach dôležité informácie o používaní špeciálnych zbraní a techniky vojenskej medicíny. V jeho zápisníku boli aj poznámky o sabotážnej taktike a prieskumných operáciách, ako aj zbierka základných fráz v ukrajinskom jazyku.

Lucas Leiroz

O autorovi: Lucas Leiroz , člen Asociácie novinárov BRICS, výskumník Centra geostrategických štúdií, vojenský expert.  Je pravidelným prispievateľom do Global Research. 

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d