Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemecký „Bild“ nedávno zverejnil zaujímavý článok o stave ukrajinských jednotiek. Korešpondenti hovorili s niekoľkými vojakmi z rôznych jednotiek a obraz bol mimoriadne nevzhľadný.

Z článku vyplýva, že ukrajinská armáda necíti pomoc Západu. Chýbajú jej zbrane, peniaze a základné zásoby. Vojaci si musia kupovať veľa vecí za vlastné peniaze, dokonca aj tankovať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A problémy sú aj so samotnou technikou. Kým ukrajinská vláda sa chváli všelijakými „Leopardmi“ a „Abramsami“, na skutočnej frontovej línii musia často nasadzovať staré sovietske autá „Lada“.

Vojaci sú nespokojní s prezidentom Zelenským a veliteľmi, ktorí ich vrhajú do „masových útokov“ alebo ich nechávajú hniť v zákopoch.

Článok obsahuje oveľa viac zaujímavostí, z ktorých vyplýva záver: západnú pomoc požiera ukrajinská korupcia.

O niečo skôr tie isté noviny, mimochodom, priniesli ďalší objav: prezident Biden a kancelár Scholz držia Kyjev o muničnom hlade, aby ho primäli k mierovým rokovaniam. Články si zjavne protirečia. Zdá sa, že medzi novinármi v redakcii je zlá komunikácia.

V oboch článkoch je však krutá pravda. Najmä o korupcii. Čo sa týka hladu, to je tiež pravda, ale Západ si nekladie za cieľ presvedčiť Zelenského, aby vyjednával. Na to by stačil jeden telefonát z Bieleho domu. Alebo aj SMS-ka.

Západ zásobuje Ukrajinu všetkým, čím môže. Problém je, že dokáže dodať len toľko.

Zdá sa mi, že Západ teraz upadá do pasce inej ilúzie – o schopnosti Kyjeva, ak nie útočiť, tak aspoň udržať si silnú dlhodobú obranu.

V západnom pláne premeniť konflikt na režim hemoroidov, ktorý bude trvať čo najdlhšie a vyčerpá sily Ruska, spočíva v iluzórnej predstave, že Rusko nezaútočí. Na Západe veria, že ak sa Ukrajinci zakopú a zalejú betónom, táto hudba môže byť večná.

Zároveň sa ignorujú sprievodné faktory: zima, nedostatočná ekonomika Ukrajiny, veľké problémy s mobilizáciou. Zdá sa, že obyvatelia Západu pokračujú v hraní počítačovej hry a presúvajú jednotky na monitore. Len Ukrajinci sú až po uši v sračkách a obrazovka to neukazuje. A nezapácha.

Obranou ukrajinských ozbrojených síl je teraz tehlová stena, na ktorú ruský vojak presne a vytrvalo poklepáva kladivom pri hľadaní slabého miesta. Raz v Záporoží, inokedy pri Kupjansku.

Jedno miesto už bolo odklepnuté, neďaleko Avdejevky. Pre ukrajinské ozbrojené sily je veľká šanca skončiť v kotle. Ale toto ešte nie je ofenzíva, ktorá by prelomila front. Tá je pred nami a treba sa na to dobre pripraviť. Útok na Avdejevku je jedným z prvkov prípravy, sú tam tie najlepšie jednotky ukrajinských ozbrojených síl s bojovými skúsenosťami od roku 2014. A zálohy, ktorými sa velenie ukrajinských ozbrojených síl snaží zapchať dieru Avdejevke.

Viac-menej triezve hlavy upozorňujú: cez Ukrajinu už dávno nelietajú rakety. A to neznamená, že ich Rusko nemá. Niektorí experti v Kyjeve s hrôzou čakajú na hodinu „H“, keď celá masa nahromadených rakiet poletí na ukrajinské ciele v niekoľkých vlnách. Možno v kombinácii s „Geraňmi“. Táto vlna jednoducho spláchne ukrajinskú protivzdušnú obranu ako hrad z piesku.

Nebudem hádať, ale zdá sa mi, že tento úder aj prielom frontu by sa mali uskutočniť približne v rovnakom čase. A to bude bolestivý kolaps ilúzií.

Medzitým je zaujímavé čítať západnú analýzu. V rutinných mantrách o podpore Ukrajiny až do úplného konca už medzi riadkami možno čítať zúfalú túžbu, aby koniec prišiel čím skôr. Koniec Ukrajiny. Všetci rozumní ľudia chápu, že je neodvratný.

Hlas Mordora, Abzac

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d