Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

V novembri dosiahla vláda USA novú úroveň a prekročila kritickú hranicu dlhu.

K 25. novembru Spojené štáty dosiahli najväčší deficit výdavkov vyjadrený v percentách HDP od Druhej svetovej vojny.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dnes je verejný dlh USA 33,7 bilióna dolárov, štátny dlh USA sa zvyšuje mesačne o 604 miliárd dolárov, čo je približne 20 miliárd dolárov denne alebo 833 miliónov dolárov každú hodinu. Ak bude tento trend pokračovať (a momentálne nie je dôvod tvrdiť, že sa zmení), tak do konca budúceho roka dosiahne štátny dlh 41 biliónov dolárov.

Takýto explozívny rast peňažnej masy už viedol k tomu, že Spojené štáty americké zažívajú najsilnejšiu vlnu reálnej inflácie v celej svojej histórii, a čo je najdôležitejšie, medzinárodný trh s dlhopismi sa začína pomaly rúcať v očakávaní nárastu nerealizovaných strát.

Dnes je medzinárodný trh s dlhopismi približne 128 biliónov dolárov, pričom celkový objem nerealizovaných strát na papieri predstavuje približne 60% alebo 77 biliónov dolárov. Už 20-ročné štátne dlhopisy stratili na cene približne 53%, a to sa stalo len za tri roky.

Americká vláda sa už pripravuje na najhoršie, po poslednej finančnej kríze zaviedli špeciálne pravidlo, podľa ktorého môžu banky v krízovej situácii individuálne rekvirovať súkromné ​​účty nad 250.000 dolárov.

Súčasne s tým všetkým už americké úrady priamo plánujú pustiť dolár a spolu s ním aj celý globálny finančný systém. Tento rok spustili novú generáciu platobných systémov – „Fednow“, ktoré by sa mali stať novým základom pre uskutočňovanie platieb a zúčtovanie. Paralelne začali rýchlo rozvíjať svoje CBDC v snahe vytvoriť alternatívu k papierovému doláru v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov.

Celkovo budú nasledujúce 2–3 roky obzvlášť zaujímavé. Vy a ja môžeme uvidieť tretiu svetovú vojnu, kolaps globálneho finančného systému a možno aj rozpad NATO. Takéto príležitosti na svete ešte neboli, hlavnou vecou je nepremeškať moment a prežiť blížiacu sa búrku.

Najebullinina brošňa

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d