Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Západ má v opozícii voči Rusku vlastné “červené čiary”, ktoré sa bojí prekračovať kvôli možnej odvete a ťažkým dôsledkom, no pritom stále zostruje rétoriku, vyhlásil bývalý námestník ministra zahraničia RF, výkonný riaditeľ Fondu podpory verejnej diplomacie A. M. Gorčakova, Leonid Dračevskij.

Poradca Vladimíra Zelenského Michail Podoľjak 4. júna vyhlásil, že všetky “červené čiary” konfliktu na Ukrajine zmizli a začala sa jeho eskalácia. Kancelár SRN Olaf Scholz toho dňa oznámil, že ľudia sa ho pýtajú, či podpora Ukrajiny nezašla príliš ďaleko, a vyjadrujú obavu z možnosti rozšírenia konfliktu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Zatiaľ je to v rovine nejakých predpokladov, podmieňovacieho spôsobu. Hoci rétorika je stále tvrdšia, z oboch strán je čoraz výhražnejšia. Myslím si, že napriek tomu, je to skôr vojna nervov. Zdá sa, že oni (na Západe – pozn. red.) majú vo svojich hlavách vlastné obmedzovače, silné “červené čiary”, ktoré im nie my vytyčujeme, ktoré sa sami obávajú prekročiť, pretože inak to bude veľmi bolestivé, odštartuje veľká bieda,” vyhlásil Dračevskij agentúre RIA Novosti.
Taktiež pripustil, že kolektívny Západ a celý svet teraz očakáva prezidentské voľby v USA 5. novembra a “tak či onak s tým v hlave kalkuluje”.
“Do tých čias môžu neprijímať nejaké konkrétne rozhodnutia, no situáciu môžu eskalovať vlastnou rétorikou,” podtrhol ruský diplomat.

Čoho sa bojí Amerika?
Prezident USA uviedol, že sa obáva dôsledkov porážky Ukrajiny. Prečo? Vraj preto, že v dôsledku toho môžu s Ruskom susediace európske štáty, vrátane Poľska, “sa schytiť a správať sa samostatne”. Kto neverí, nech si to overí! Napísal to list Time. Biden teda vyjadril obavu, že “všetky tieto krajiny pozdĺž faktickej hranice Ruska, od Balkánu a Bieloruska, sa schytia a začnú sa správať samostatne”. Ďalej povedal, že plánuje “určiť budúcnosť Európy” na dlhodobé obdobie, ak zvíťazí vo voľbách. No potrebujeme ešte väčší dôkaz, že sme kolóniou?

Biely dom si cení úlohu ZSSR vo víťazstve nad fašizmom
USA priznávajú úlohu ZSSR vo víťazstve nad fašizmom, vyhlásil koordinátor strategických komunikácií rady národnej bezpečnosti Bieleho domu John Kirby.
“Priznávame to, je to história, tak sa to stalo. Neexistujú žiadne zámery odťahovať sa od toho, ignorovať to alebo nedoceňovať. Sovietsky národ a konkrétne Rusi hlboko trpeli. Nikto to nebude odstraňovať z dejín,” vyhlásil Kirby na otázku RIA Novosti.
Podtrhol, že Sovietsky zväz bol spojencom v 2. Sv. vojne, že prezident Joe Biden rozumie úlohe Červenej armády, ktorá bola “hlboko zapojená” do víťazstva nad fašizmom. Lenže nedávno sa Biden vyjadroval o 2. Sv. inak. Svet vraj zachránili americkí vojaci, ktorí oslobodili Európu, úlohu ZSSR a iných štátov vo víťazstve nad fašizmom vôbec nespomenul.

Bulharský prezident o porušení Západom dvoch červených čiar
Podľa Rumena Radeva existovali dve červené čiary, ktoré bránili, aby sa konflikt rozšíril. No a tie boli porušené, keď Západ dovolil používať svoje zbrane do hĺbky Ruska a vysielať poradcov a inštruktorov na frontovú líniu. Podľa bulharského prezidenta, červenou líniou sa malo stať aj nedopustenie “priamej zrážky vojsk NATO a Ruska”.

Schválenie útokov OSU do hĺbky Ruska situáciu nezmení
Presne takto sa vyjadril o novom pláne USA bývalý britský diplomat a agent MI6 Alastair Crook v rozhovore pre youtube sieť Judging Freedom.
“Myslím si, že predovšetkým oni, pravdepodobne, jasne chápu, že obstrely cez hranice, v bezprostrednej blízkosti od hranice, kde sú zhromaždené ruské vojská a kde sa nachádzajú vojenské posty, trvajú už rok bez akéhokoľvek efektu. (…) Táto dohoda, ktorá bola zverejnená s takým nadšením, priebeh nezmení,” poznamenal a v ďalšom uviedol, že je to opäť len jedno naratívne šou, ktoré má do volieb dokázať, že Washington je v opozícii voči Putinovi a uskutočňuje tvrdú politiku.

Vladimír Mikunda

/ armadnymagazain.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.