Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Erik Kaliňák sa stretol v diskusii s Irenou Bihariovou v TV JOJ. Najprv si podali ruky na zmier.

To inicioval mladý politik. Potom už v zostrihanom videu z relácie hovoril o tom, ako s liberálmi spolupracujú aj liberálne orientované médiá, ktoré často robia špinavú „robotu“ za samotné strany. Upozornil aj na to, že sa stávajú súčasťou súboja, nie sú len rozhodcami.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spoloční sponzori PS a niektorých médií

Hneď v úvode relácie mladý politik inicioval podanie si rúk na zmier a zablahoželal I. Bihariovej k víťazstvu strany, ktorej je súčasťou v eurovoľbách.

Upozornil na to, že špinavú „robotu“ robia pre progresívcov často aj s nimi spriaznené médiá. A to sa už nepáči ani strane SaS, ktorá to tiež vníma. Uviedol aj podľa jeho slov absurdný príklad, kedy ho kontaktovala stránka Demagog.sk, ktorá je známa tým, že „vyšetruje“ a konfrontuje pronárodných a proslovenských politikov. Novinári z tejto stránky obhajovali postoje Progresívneho Slovenska.

Vo svojom predvolebnom spote využívala totiž strana PS vyjadrenia progresívnych médií o tom, že P. Pellegrini je proruský kandidát. Demagog takpovediac bežal liberálom na pomoc a konfrontoval Kaliňáka. Na toto E. Kaliňák poukázal. Irene Bihariovej sa to nepáči. .“To je naša vina, čo iné médiá napíšu?“ argumentovala. Kaliňák jej odpovedal, že možno je, tých médií s ktorými majú spoločných sponzorov.

Agresívne kampane progresívcov

Bihariovej pripomenul aj to, ako si v roku 2020 v kampani progresívci dali na seba masky R. Fica a R. Kaliňáka, dali im samopaly do rúk a tvárili sa, že vykrádajú štátnu pokladnicu a mieria na starých ľudí samopalmi. Liberálnej političke pripomenul aj to, ako Ivan Korčok v kampani robil z P. Pellegriniho poslušného psa.

Upozornil aj na to, že médiá a mimovládny sektor pred parlamentnými voľbami rozprávali o tom, že ak vyhrá Smer, nevyjde slnko, vyhrajú Rusi, potešia sa extrémisti a podobne. „Niektorí novinári nastúpili na aktivistickú linku,“ uviedol. Dodal, že z rozhodcov sa tak trošku stali hráči – čím naráža na médiá, ktoré sa stali súčasťou politického súboja. Aj s moderátorkou sa ale nakoniec zhodli, že slovník v spoločnosti sa musí zmeniť.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.