Bývalý ruský prezident a podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev varoval, že vyslanie mierových síl NATO na Ukrajinu by mohlo viesť k vojne s Ruskom. Uviedol to v statuse, ktorý v nedeľu v angličtine zverejnil na svojom konte na sieti X, píše agentúra DPA.

Medvedev pripomenul, že Rusko nikdy nebude akceptovať prítomnosť vojenských krajín NATO na Ukrajine, čo opakovane tlmočilo francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi i britskému premiérovi Keirovi Starmerovi.
„Opakovane im hovoríme, že mierové sily musia byť z krajín, ktoré nie sú členmi NATO,“ napísal Medvedev, pričom pripomenul, že vyslanie „desaťtisícov“ vojakov bude v Moskve vnímať ako „vojenskú pomoc neonacistom v Kyjeve. To znamená vojnu s NATO„. V tejto súvislosti Medvedev vyzval európskych lídrov, aby túto otázku konzultovali s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.
DPA podotkla, že lídri niektorých európskych krajín začali v poslednom čase často hovoriť o svojej pripravenosti vyslať na Ukrajinu mierové jednotky na monitorovanie režimu prímeria, ak sa takáto dohoda dosiahne. V Európe sú najaktívnejšími podporovateľmi tejto myšlienky Starmer a Macron.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov tvrdí, že na ukončenie konfliktu na Ukrajine nie je potrebné nasadenie západných mierových síl. Podľa Lavrova Rusko v žiadnom prípade nebude akceptovať prítomnosť vojsk NATO na Ukrajine pod zámienkou, že sú to mierové sily. Okrem toho Kremeľ naďalej naznačuje, že v rámci mierových rokovaní uprednostňuje priamy kontakt so Spojenými štátmi. Ukrajina a európske štáty sú v tomto procese odsúvané na vedľajšiu koľaj.
hlavnydennik.sk
Čínsky múr – hranica dvoch svetov?
Gruzínsko nepodlieha tlaku globalistov
Ako nás chcú zotročiť
Umelá inteligencia ako operačný systém digitálneho totalitarizmu
Koľada
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
zo sekcie
Vojaci NATO na Ukrajine spustia vojnu
Vojaci NATO na Ukrajine spustia vojnu
Vojaci NATO na Ukrajine spustia vojnu