Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Máme na oblohe už NOVÉ SLNKO. Celá rodina sa zíde pri jednom bohatom stole a oslavuje sa hojnosť. Stôl by mal tradične obsahovať 9 jedál, z ktorých každé symbolizuje mesiac v roku. (podľa slovanského kalendára). Pripravuje sa požehnané, čisté jedlo s dobrými obrazmi a myšlienkami. 

Jedlo väčšinou žehná najstaršia žena Rodu. Toto obdobie je zrod novej, svetlej a čistej budúcnosti. Rodina vytvára obrazy (myšlienkami) a želania na ďalší rok. V tento deň sa praje zdravie, prosperita, šťastie, rozmnoženie a upevnenie rodiny. Symbolom sviatkov je Strom Rodiny ktorý bol postavný na Velesa. Po večeri sa celá rodina vyberie von s jedlom, darmi pre Slnko a Matku Zem a podelia sa s hojnosťou. Už vieme, že 6. decembra rodiny stavali Rodový stromček na ochranu vlastnej rodiny vo svojich príbytkoch. Naopak vianočný stromček, pod ktorým sa nechávali 24. decembra darčeky bol vonku, a patril všetkým. Vybral sa ten najväčší a najkrajší strom, ktorý Slovania vyzdobili medovníkmi, drevenými hračkami, sušeným ovocím a vlastnoručnými ozdobami. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pod stromček každý človek z dediny doniesol nejaký darček pre nové mladé Slnko , prírodu, zvieratá, Predkov a iných ľudí. Za celý večer sa pri stromčeku nahromadilo kopec darčekov. 

Prajeme Radosť, zdravie, šťastie a prosperitu vám a vašim rodinám!  Sláva Rodu a Sláva Novému Slnku. 

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d