Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Vláda Smeru by mohla ohroziť pomoc pre Ukrajinu, píšu médiá hlavného korporátneho a militaristického prúdu BBC, CNN & spol.

Upadajúci režim na Západe má veľké obavy z toho, že procesy na Slovensku budú príkladom aj pre ďalšie štáty. Fico v kresle slovenského premiéra bude pre Maďarsko silným spojencom v rámci EÚ a pre nespokojných občanov s Fialovým režimom v Českej republike znamená výsledok volieb na Slovensku veľkú inšpiráciu.

Západné propagandstické médiá a hlavné PR trúby korporátno-militaristických režimov v EÚ, Veľkej Británii a USA bijú na poplach, pretože sa obávajú, že výsledok parlamentných volieb na Slovensku a možnosť zostavenia vlády Robertom Ficom, bude mať vplyv na celkovú situáciu v Európe aj vo svete.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vláda na čele so Smerom-SD by mohla predstavovať výzvu pre NATO a ohroziť vojenskú pomoc SR pre Ukrajinu. Píšu o tom viaceré zahraničné médiá v reakcii na výsledky sobotňajších parlamentných volieb. TASR správu prevzala z webových stránok staníc BBC a CNN a portálu denníka The Guardian.

BBC píše, že v parlamentných voľbách na Slovensku zvíťazila „populistická pro-moskovská strana na čele s bývalým premiérom Robertom Ficom“. Dodáva, že ľavicový Smer sľubuje okamžité ukončenie vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Volebné víťazstvo Smeru môže zase podľa CNN predstavovať výzvu pre NATO a jednotu EÚ v spojitosti s Ukrajinou. Americká stanica pripomína Ficov odmietavý postoj voči vstupu tejto krajiny do NATO.

CNN tiež uviedla, že liberálna strana Progresívne Slovensko, ktorá vo voľbách skončila na druhom mieste, podporuje úplne inú budúcnosť pre krajinu vrátane pokračovania výraznej podpory Kyjeva či udržiavania pevných väzieb so Západom.

The Guardian parafrázuje vyjadrenia Roberta Fica z nedeľňajšej tlačovej konferencie po potvrdení víťazstva. Smer-SD podľa jeho predsedu v prípade, ak bude zostavovať vládu, urobí všetko pre čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam vo vojne na Ukrajine. Strana je podľa jeho slov pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu. Na vyzbrojovanie má však iný názor.

Zahraničné médiá si tiež všímajú, že Fico je blízkym spojencom maďarského premiéra Viktora Orbána, najmä v spojitosti s kritickým postojom k EÚ. Orbán prostredníctvom sociálnej siete X zagratuloval Ficovi k víťazstvu a vyjadril záujem o spoluprácu.

„Hádajte, kto je späť! Gratulujem Robertovi Ficovi k nespochybniteľnému víťazstvu v slovenských parlamentných voľbách. Vždy je dobré spolupracovať s vlastencom. Teším sa na to!“ napísal Orbán.

Radosť z výsledku slovenských parlamentných volieb a zo šance na vytvorenie stabilnej vlády vyjadril aj maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó, ktorý pri tejto príležitosti vyzdvihol, že Fico ako líder víťaznej strany uvažuje o vojne, migrácii a rodových otázkach rovnako ako Maďarsko.

Militaristické režimy v EÚ, Spojenom kráľovstve a USA sa obávajú, že Maďarsko môže získať silného spojenca v rámci EÚ, pre Českú republiku bude proces na Slovensku znamenať silnú inšpiráciu a následný impulz bude mať silný vplyv na situáciu v Európe a celkovú geopolitiku vo svete.


Zdroj: cas.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d