Slovanské Noviny

6. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Ak u vášho suseda zúri vojna, nie ste v bezpečí ani vy. Povedal to v stredu Viktor Orbán na spoločnej tlačovej konferencii so srbským prezidentom a rakúskym kancelárom v súvislosti s incidentom, keď počas utorkových raketových útokov na Ukrajine bolo zasiahnuté aj Poľsko.

Teraz je najdôležitejšie zamerať sa na jednu vec, a to na odvrátenie nebezpečenstva, povedal maďarský premiér na maďarsko-rakúsko-srbskom summite v Belehrade a zdôraznil, že “existuje len jeden spôsob, ako odvrátiť bezprostredné nebezpečenstvo, a to prímerím. Chceme mier a prímerie.” Informáciu priniesol portál index.hu.

Hrozí nielen ekonomické, ale aj fyzické nebezpečenstvo

Maďarský predseda vlády sa stretol so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom a rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom a na ich spoločnej tlačovej konferencii uviedol: “V utorok zomreli poľskí občania, a je dôležité vyjadriť našu sústrasť a uvedomiť si, že ak je v našom susedstve vojna, sme aj my v nebezpečenstve.” 

Dodal, že nehrozí len ekonomické nebezpečenstvo, ale aj fyzické. “Skutočnosť, že Poľsko prišlo o životy na svojom vlastnom území jasne ukazuje, že ak u vášho suseda zúri vojna, nie ste v bezpečí ani vy”, povedal.

Premiér sa vyjadril aj k situácii so zastavenými dodávkami ropy do Maďarska smerom z východu, ktorá podľa jeho slov jasne ukazuje, že v ohrození je aj ekonomika.

“Ak ste vy, vaši občania a vaša ekonomika v nebezpečenstve, musíte sa snažiť o jednu vec, aby ste toto nebezpečenstvo odvrátili,” zdôraznil. Vyjadril, že podľa jeho názoru existuje len jeden spôsob, ako to urobiť, a to prímerím. “Chceme mier a prímerie,” vyhlásil Viktor Orbán.

Proti migrácii spolu so Srbskom

Na stretnutí sa hovorilo aj o vstupe Srbska do Európskej únie. Orbán uviedol, že Maďarsko naďalej nalieha na Európsku úniu, aby čo najskôr umožnila plné členstvo Srbska. Zdôraznil, že členstvo Srbska v Európskej únii je v európskom záujme a bolo by oveľa jednoduchšie brániť sa migrácii, keby Srbsko už  v Európskej únii bolo. 

Kým sa tak stane, jediným cieľom môže byť zatlačenie obranných línií čo najjužnejšie a vytvorenie spoločných obranných síl hraníc so Srbskom a Rakúskom. Maďarsko podľa neho okamžite poskytne potrebné personálne a technické vybavenie. Podľa Viktora Orbána problém s migráciou bude pretrvávať dlhšiu dobu a preto sa musíme snažiť o dlhodobú spoluprácu a trvalé štruktúry.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

možno ste nepostrehli

%d blogerom sa páči toto: