Slovanské Noviny

1. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Boris Kollár, bývalý predseda NR SR a predseda strany Sme rodina, sa vedel vždy obklopiť zaujímavými ľuďmi. Spoliehal sa na nich možno aj preto, že jeho vzdelanostná úroveň nie je hodná označenia vysoká. Jedným z takých ľudí bola i jeho pravá ruka, člen vlády Štefan Holý.

Holý bol jedným zo šedých eminencií, osôb nesnažiacich vystrkovať príliš hlavu, no disponujúci mocou, nad ktorou by sa niektorým určite zatočila hlava. Za nie dlhú dobu, čo fungoval na pozícii podpredsedu vlády, sa venoval pozoruhodne dôkladne  obstarávaniam, ktoré boli urobené v súvislosti so zriadením Úradu pre územné plánovanie a výstavbu Slovenskej republiky

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V čom všetkom mal Holý prsty?

Šikovný Borisov chlapec obstarával nebytové priestory pre osem regionálnych pracovísk, IT systém a v princípe čokoľvek, čo sa za štátne peniaze obstarať dalo. Štefan Holý si za túto prácu chcel zriadiť honosné sídlo. Úrad vlády si na tento účel zabezpečil priestory v budove Park One na Kollárovom námestí v Bratislave. Holý mal v týchto priestoroch k dispozícii kanceláriu v rozmere 200 metrov štvorcových, čo nie je na takéto účely práve štandardné. K tomu si zaobstaral sekretárku s podozrivo „nízkym“ platom 6. 200 €. Určite ovládala viac, ako iba administratívne práce.

Vedeli o týchto faktoch aj príslušníci polície?

Keby polícia dôsledne preverila podmienky nájmu, niektoré osoby by zažili krušné noci. Jednou z nich by bol aj Július Jakab, bývalý vedúci Úradu vlády. Či sa tak stane, ukáže až budúcnosť. Čo je už teraz zvláštne, je skutočnosť, že stavebné práce súvisiace s týmito priestormi začali skôr, ako bola uzavretá nájomná zmluva. V tej dobe však všetko bolo zabezpečené a požehnané papalášmi.

Nezrovnalosti sa objavili aj inde

I ministerstvo práce a sociálnych vecí skrývalo skutočnosti, nad ktorými sa zastaví rozum. Minister Krajniak, poverený vedením tohto rezortu sa tiež nevyhol netradičným praktikám. Krajniak je typickým príkladom hada, ktorý pri prípadnom neúspechu zvlečie kožu a zakotví v iných vodách. Dôležité je, aby našiel bezpečný prístav pre svoje nekalé konanie. To sa stalo i po týchto voľbách. Neúspech hnutia Sme rodina ho neodradil vo svojej neúnavnej práci. Tentoraz začal pracovať pod ochranou kresťanských konzervatívnych žurnalistov. Tých reprezentuje portál Štandard. To, že jeho predchádzajúci chlebodarca Boris Kollár neholdoval asketickému kresťanskému spôsobu života ho vôbec netrápi.

Krajniak sa v minulosti venoval činnosti, vymykajúcej sa kostolnému poriadku

Minister práce a sociálnych vecí počas svojho pôsobenia v tejto funkcii udeľoval štatút registrovaného sociálneho podniku aj firmám, nespĺňajúcim potrebné požiadavky na takúto činnosť. Porušovanie zákona nebolo pre tieto inštitúcie ničím výnimočným. Bežnou praktikou bolo aj obchádzanie podmienok na získanie integračných príspevkov cez zamestnávanie dohodárov. Tu uvádzali iba desať odpracovaných hodín, pričom ich bolo v skutočnosti až dvestoštyridsať. Tým sa dopúšťali trestného činu neodvedenia poistného, no i subvenčného podvodu. Automaticky tak dochádzalo k deformácii trhu, pretože daným inštitúciám nemohli iné subjekty konkurovať.

Závratné rozdiely ziskov boli pravidlom

Firmy, spolupracujúce s ministrom práce boli viac než úspešné. Ich medziročné zisky stúpli z niekoľkých desiatok tisíc až na desiatky miliónov. Štát im navyše podal ruku a pridal miliónové bonusy navyše. V nasledujúcom období to nebolo až také „hrozné.“ Zisky firiem, podporených Krajniakom stúpli „iba“ o viac, ako desať milión euro. Malou pozornosťou boli i nenávratné príspevky od štátu a konkurenčné výhody voči ostatným účastníkom trhu. Teória voľného trhu tu teda pokrivkávala.

Protežovanie priateľov Krajniaka však nemalo konca-kraja

Dobrí známi bývalého Štefana Krajniaka si však užívali i ďalších výhod. Konateľ spoločnosti AMG Security, s.r.o. Zvolen, pán Antalič, mal dostať pokutu za nedodržanie zmluvných podmienok. Dobré vzťahy s Hedvigou Machayovou mu zaistili akúsi formu imunity. Dôvodom je to, že pani Machayová má zasa dobré vzťahy s pánom Krajniakom. Doteraz však snahy o rozlúsknutie tejto kauzy v prospech spravodlivosti nedostali šancu na úspech.

Čerešnička na torte

V denníku Pravda môžeme nájsť informáciu o tom, že 19. februára 2020 zaútočil Tobias Rathjen zaútočil v holandskom meste Hanau na dva bary a zavraždil deväť ľudí. Čo je na tom zaujímavé? Ďalšou obeťou bola jeho matka. Potom spáchal samovraždu. Rathjen, ako uviedol nemecký týždenník Der Spiegel absolvoval profesionálny bojový výcvik v bratislavskej firme Tactical Combat Academy.

Čo je na tom zaujímavé?

Konateľ firmy Tactical Combat Academy je pán Trojčiak. Tento však informáciu o bojovom výcviku Rathjena rezolútne poprel. Kde je problém? Tactical Combat Academy sa zaregistrovala v obchodnom registri v roku 2014. Dnes je premenovaná na Dukát, s.r.o. Takmer ihneď po incidente v Holandsku vznikla ďalšia firma. S rovnakým menom. V zmluve sa objavili iba drobné zmeny. Majiteľ a spolumajiteľ sú však totožné osoby. Rovnaký je i konateľ a predmet činnosti.

Kto mal v tom všetkom prsty?

Spoločnosť Tactical Combat Academy bola založená tromi osobami. Pánom Pčolinským, Lipšicom a bývalým ministrom práce a sociálnych vecí, Krajniakom. Na túto skupinu ľudí sa síce nedá nájsť priame prepojenie… alebo predsa? V zmluve s firmou Vojenský technický a skúšobný ústav ZÁHORIE je osobou, ktorá túto zmluvu vybavovala je Martin Pčolinský, brat Vladimíra Pčolinského. Táto firma permanentne využívala priazeň Pčolinského, Lipšica a Krajniaka. Zrejme to bolo legálne. Zrejme nie.

TCA mala náskok pred zákonom

Každý, kto chce získať zbrojný pas na území Slovenska musí mať potvrdenú bezúhonnosť, zdravotnú spôsobilosť a musí tiež absolvovať psychologické vyšetrenie. TCA, s.r.o. sa však takýchto nariadení držať nemusela. Môže tu dôjsť k „nedopatreniam“, keď tieto kurzy, najmä strelecké, môžu absolvovať i osoby bez slovenského občianstva, čo je vo všeobecnosti nezvykom. Tak sa stalo, že zbrojný pas získal aj Tobias Rathjen. O jeho zdravotnej spôsobilosti svedčia aj činy, ktoré spáchal v Holandsku.

Osoby, ktoré dali do ruky psychopata zbraň

Nie je vôbec nepravdepodobné, že nedbalosťou spoločnosti ovládanej Pčolinský, Lipšicom a Krajniakom  prišiel k zbrojnému pasu psychopat z Nemecka.

Internet poskytuje niečo, čo sa len tak nevidí

Ak sa chcete stať Jamesom Bondom z civilu, čo by nemalo byť vôbec dovolené zákonom, stačí absolvovať kurz s názvom Spravodajské minimum. Je dostupný úplne každému. Ibaže to minimum také minimálne nie je. Na tomto kurze sa naučíte veci, ktoré vedia iba skutoční profesionáli, pôsobiaci napr. v SIS. Kto im dal na to povolenie? Opäť pán Pčolinský v spolupráci s Michalom Aláčom. Ten bol v týchto kurzoch i inštruktorom. Ak sa chcete naučiť sledovať, brániť sa voči sledovaniu, stačí sa obrátiť na ich osoby. Toto bolo možné iba v prípade výkonu v štátnej službe. Risk je zisk. A tu možno hovoriť o naozaj vysokých ziskoch. Činnosť sprostredkovaná pri inštrukciách je utajovaná a mali by ju ovládať iba členovia SIS. Tým pádom je jasné, že tu ide o nelegálne podnikanie. Je iróniou že tu policajti a agenti SIS učia zákazníkov, ako bojovať proti policajtom a agentom. Profit je zasa prvoradý a bezpečnosť obyčajných ľudí nemiestna. 

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d