Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Ódor predstavil priority a princípy, ktorými sa bude Čaputovej vláda riadiť. Nová garnitúra bude naďalej proukrajinská, proamerická, probruselská a protiruská.

Nový premiér nechce ignorovať progresívne trendy, ktoré nám v 21. storočí určujú, ako má náš život podľa niekoho vypadať.

Ľudovít Ódor je na čele vlády prezidentky SR Zuzana Čaputovej, ktorá vystriedala dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera. Čaputová v pondelok počas menovania svojej garnitúry vyhlásila, že “zostavovanie vlády bola radosť“, čím sa nielenže prihlásila k tomu, že je zostavovala, ale jasne sa tým hlási k porušeniu ústavy a elementárnych zvyklostí parlamentnej demokracie, pretože podľa týchto pravidiel vládu zostavuje premiér a nie prezidentka.

Krátkodobými prioritami nového premiéra Ľudovíta Ódora sú zabezpečenie riadneho chodu štátu do predčasných parlamentných volieb, príprava zodpovedného rozpočtu na budúci rok a proeurópska zahraničná politika.

Za priority v prospech budúcnosti Slovenska označil efektívne využívanie európskych peňazí, udržanie talentovaných ľudí v krajine a pomoc slabším. Informoval o tom na pondelkovej tlačovej konferencii.

“Je dôležité, aby sme definovali len zopár priorít a tie aby sme vedeli aj dodržať. Popritom budeme riešiť všetko, čo život prináša,” skonštatoval premiér.

Ako vysvetlil, všetkých členov vlády požiadal o definovanie troch priorít súvisiacich s aktuálnym problémami a troch týkajúcich sa budúcnosti Slovenska. Tie chce kabinet rozpracovať a prediskutovať s politickými lídrami, hoci ich nebude môcť uviesť do života. Svoje priority predstaví vláda podrobnejšie v programovom vyhlásení.

Ódor pomenoval aj päť princípov, ktorými sa chce jeho vláda riadiť. Priniesť chce pokoj, stabilitu a kultivovanú diskusiu. Dôraz bude klásť aj na odbornosť. Ako načrtol premiér, jeho kabinet má veľkú ambíciu posunúť krajinu dopredu. Pre novú vládu je dôležitá aj budúcnosť. Ďalším princípom je spájanie, nechce otvárať citlivé kultúrno-etické témy.

“Budeme prinášať témy, ktoré nás spájajú, kde máme všetci spoločný záujem,” avizoval premiér. Na záver podčiarkol službu krajine. Kabinet chce zabezpečiť kontinuitu na začiatku aj po konci svojho pôsobenia.

„Nemôžeme ignorovať trendy, ktoré určujú život v 21. storočí,“ uviedol Ódor s tým, že pozerať sa do spätného zrkadla nie je dobrý návod na riadenie krajiny.

Úradnícka vláda bude pokračovať v podpore Ukrajiny, vyhlásili noví ministri. Minister obrany Martin Sklenár uviedol, že nelegálna ruská agresia ohrozuje životy ľudí a tiež ovplyvňuje bezpečnosť a prosperitu Slovenska.

„Ukrajina potrebuje našu podporu, potrebuje pomoc a potrebuje obnoviť svoju suverenitu a teritoriálnu integritu. Naša podpora preto bude pokračovať,“ dodal Sklenár.

„Musíme zostať voči ruskej agresii a pošliapaniu princípov medzinárodného práva jednotní v EÚ aj v NATO. Chceme spravodlivý mier pre Ukrajinu, ktorý odškodní obete a potrestá agresora,“povedal nový minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský.

Podľa Ľudovíta Ódora jeho kabinet ctí členstvo krajiny v EÚ a NATO a chce byť spoľahlivým partnerom.

Nový minister vnútra Ivan Šimko povedal, že v čase hybridnej vojny potrebujú bezpečnostné zložky najmä stabilitu. Bojovať chce tiež s dezinformáciami a chce pokračovať v očiste spoločnosti.

Nový minister hospodárstva Peter Dovhun sa chce okrem iného v prvých týždňoch zamerať aj na postupný plán dekarbonizácie priemyslu a ekonomiky. Predchodcom sa poďakoval za dobre rozbehnuté projekty.

Nový minister financií Michal Horváth sa poďakoval za dôveru. “Slovensko je nadmieru zadlžená krajina. Neexistuje žiaden plán, ako sa z tejto situácie dostať. My takýto plán predstavíme,”povedal.

Minister dopravy Pavol Lančarič uviedol, že prichádza z “vonkajšieho prostredia” a bude sa musieť na začiatku oboznámiť s projektami a procesmi na ministerstve dopravy. Novej vláde, ktorá vzíde zo septembrových volieb, chce pripraviť pôdu, aby mohla plynule začať.

Minister pôdohospodárstva Jozef Bíreš uviedol, že rezort, ktorý povedie, sa často spomína s kauzami. Pracovníkom z tejto oblasti, ktorých často nevidno, vyjadriť vďaku. Tiež uviedol, že sa treba podľa neho vysporiadať s dovozom ukrajinských komodít tak, aby sme Ukrajine pomohli, ale zároveň, aby potraviny z Ukrajiny spĺňali všetky požiadavky Slovenska. Bíreš sa bude tešiť, ak sa do odvetvia viac dostanú prvky digitalizácie a informatizácie.

Minister investícií Peter Balík uviedol, že na post prichádza zvnútra, situáciu v rezorte dôverne pozná. Chcel by využiť skúsenosti z rezortu na zlepšenie situácie. Z pohľadu čerpania eurofondov stojíme ako krajina podľa neho pred výzvou. Ako deklaroval, spraví všetko pre to, aby procesy nastavili tak, aby čerpanie eurofondov mohlo byť v budúcnosti čo najefektívnejšie. Predstavil tri svoje priority – zabrániť prepadnutiu eurofondov, naštartovať nové programové obdobie a spustiť projekty v oblasti digitalizácie.

Ministerka práce Soňa Gaborčáková vníma svoje vymenovanie ako prejav dôvery voči sociálnym pracovníkom. Predstavila svoje tri priority – plynulý chod rezortu, eurofondy a plán obnovy, plnenie zákonných povinností.

Minister životného prostredia Milan Chrenko chce pokračovať v aktivitách smerom k zelenšiemu a zodpovednejšiemu Slovensku.

Minister školstva Daniel Bútora uviedol, že chce pokračovať v dobre rozbehnutých projektoch Jána Horeckého. Bútora sa okrem iného chce venovať aj deťom z rómskych komunít.

Ministerka kultúry Silvia Hroncová chce plynule previsť ministerstvo kultúry obdobím do predčasných volieb. Ako zásadnú úlohu vníma nastavenie vzťahov a napojenia RTVS na štátny rozpočet. Postavenie rezortu kultúry chce posilniť.

“Kultúra je o hodnotách, o konštruktívnej, odbornej diskusii a o kultivovaní celej našej spoločnosti. Cítim to ako misiu. Bola by som rada, keby sme viac vnímali kultúru a spolupracovali. Myslím, že to prospeje celej našej spoločnosti,” uviedla nová šéfka rezortu kultúry Hroncová.

Nový minister zdravotníctva Michal Palkovič je na čele rezortu už dva mesiace, jeho cieľom je posúvať začaté projekty. Pozornosť obráti na plán obnovy, optimalizáciu siete nemocníc či dodržiavanie rozpočtovej vyhlášky.

Nová vláda bude robiť personálne zmeny, potvrdil Ľudovít Ódor. Či vymení riaditeľa SIS Michala Aláča, ako o to žiadal expremiér Eduard Heger, na to Ódor konkrétne neodpovedal. Ministri však podľa neho budú mať voľnú ruku vo výbere štátnych tajomníkov.

Premiér Ódor je otvorený konštruktívnej diskusii s politickými stranami. Na záver sa poďakoval novinárom za otázky a povedal, že zohrávajú dôležitú úlohu v spoločnosti.

Viac vo videu:

Ľudovít Ódor je na čele vlády prezidentky SR Zuzana Čaputovej, ktorá vystriedala dočasne poverený kabinet Eduarda Hegera. Ten požiadal hlavu štátu o zbavenie poverenia viesť vládu po tom, ako ohlásili odchod z vlády ministri Samuel Vlčan i Rastislav Káčer a prezidentka neprijala ani jeden z jeho návrhov, ktoré považoval za stabilnejšie než vymenovanie úradníckej vlády.

Prezidentka Čaputová v pondelok počas menovania svojej vlády vyhlásila, že “zostavovanie vlády bola radosť“, čím sa nielenže prihlásila k tomu, že je zostavovala, ale jasne sa tým hlási k porušeniu ústavy a elementárnych zvyklostí parlamentnej demokracie, pretože podľa týchto pravidiel vládu zostavuje premiér, nie prezidentka, ona ju môže iba vymenovať.

Chmelár: Úmyselné porušenie ústavy je jeden z dvoch trestných činov, za ktoré možno podľa článku 107 Ústavy SR prezidentku stíhať

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár vo svojom príspevku na sociálnej sieti reagoval na slová hlavy štátu, že “zostavovanie vlády bola radosť”:

Keď Zuzana Čaputová tvrdí, že jej prezidentská vláda “odráža pestrosť a rozmanitosť našej spoločnosti”, iba tým dokazuje, že polovicu slovenskej spoločnosti absolútne nevníma. Ani citlivo, ani hrubo, jednoducho ju neregistruje, v novom kabinete sú iba zástupcovia provládnych prúdov.

Navyše, keď sa opakovane hlási k tomu, že “zostavovanie vlády bola radosť”, hlási sa k porušeniu ústavy a elementárnych zvyklostí parlamentnej demokracie, pretože podľa týchto pravidiel vládu zostavuje premiér, nie prezidentka, ona ju môže iba vymenovať.

Ja len upozorňujem, že úmyselné porušenie ústavy je jeden z dvoch trestných činov, za ktoré možno podľa článku 107 Ústavy SR prezidentku stíhať.

Keďže mainstreamové médiá si neplnia svoju úlohu strážcov demokracie a namiesto toho sa novej moci podlizujú, že to bude “najlepšia vláda v dejinách” (Marián Leško), musíme túto skutočnosť neustále pripomínať: táto garnitúra permanentne šliape po ústave a nová vláda vznikla nelegitímnym spôsobom. Myslite na to, keď pôjdete k volebným urnám.

Blaha: Čaputová opäť potvrdila, že nerešpektuje ústavu ani demokraciu na Slovensku

Poslanec Národnej rady SR a podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti reagoval na príhovor prezidentky SR Zuzany Čaputovej:

ZUZANA ČAPUTOVÁ SA DNES V PRIAMOM PRENOSE PRIZNALA K PORUŠENIU ÚSTAVY

Prezidentka Čaputová vo svojom dnešnom príhovore opäť potvrdila, že nerešpektuje ústavu ani demokraciu na Slovensku.

1. Najskôr skonštatovala, že jej vláda “odráža pestrosť a rozmanitosť našej spoločnosti”.

2. Len pripomínam, že vo vláde sedia výlučne pravičiari, či už liberálneho alebo konzervatívnejšieho razenia.

3. To znamená, že prezidentka vo svojom mentálnom svete nedokáže akceptovať, že rozmanitosť našej spoločnosti dotvárajú aj ľavičiari a národniari.

4. Tieto politické prúdy vo svojom hodnotovom svete vôbec nerozlišuje, čím len potvrdila, že pohŕda zhruba polovicou slovenského národa. Ľavica či vlastenectvo pre ňu neexistuje, to je zjavne len “zmätený” extrém.

5. Vzápätí vyhlásila, že vláda má byť protiváhou “epidémii populizmu a klamstiev”.

6. Bola práve pani Čaputová, ktorá pred voľbami klamala, že nepodporí Obrannú dohody s USA a nakoniec ju rekordne rýchlo podpísala.

7. Bola to pani Čaputová, ktorá klamala ľudí, že vďaka vakcíne z Pfizeru budú slobodní a nebudú prenášať covid.

8. Bola to pani Čaputová, ktorá šírila ničím nepodložené klamstvo, že Rusko sa nás chystá napadnúť a vo svojich rusofóbnych rasistických útokoch si pomáhala ukrajinskými banderovskými pozdravmi.

9. Áno, epidémia klamstiev, ktorá sa šíri z Prezidentského paláca, je mimoriadne nebezpečná. Ale vláda Zuzany Čaputovej zrejme nebude protiváhou proti jej vlastným lžiam.

10. Ona pod “populistami” myslela pravdepodobne každého, kto ju kritizuje za jej vojnovú, proamerickú, neoliberálnu a progresivistickú politiku.

11. Tým ale dala akože apolitickej vláde “odborníkov” jasný politicky mandát – má bojovať proti opozícii a predovšetkým Smeru. Zuzana Čaputová sa jasne vyfarbila – ďalej chce rozdeľovať a rozoštvávať slovenskú spoločnosť.

12. V jej príhovore zaznela ešte tretia kľúčová vec. Vyhlásila, že “zostavovanie vlády bola radosť”, čím sa prihlásila k tomu, že ju zostavovala ona.

13. Tým opätovne potvrdila, že porušila článok 111 ústavy, ktorý jasné hovorí, že prezident nezostávaje vládu – to je úloha premiéra.

14. Zuzana Čaputová porušila Ústavu Slovenskej republiky a dnes sa k tomu v priamom prenose priznala.

15. Myslíte, že to médiá zaujíma? Tie budú riešiť to, koľkokrát kto o tejto extrémne-liberálnej političke povedal, že je americká agentka, lebo Slovensko nemá iné problémy ako urazenú ješitnosť Zuzany Čaputovej.

Prezidentka dnes predstavila svoju vládu, ktorá je tvrdo pravicová a spolitizovaná – preberá plnú zodpovednosť za osud Slovenska a pani Čaputová sa už nemôže na nič vyhovárať.

Začala éra neoliberálnej autokracie a zdá sa, že má jedinú opozíciu – Smer na čele s Robertom Ficom.

Zdroj: interez.sk / ta3.com / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: