Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Autentické svedectvo o situácii na Donbase – silný rozhovor amerického vojnového korešpondenta so zarytou ruskou protivojnovou aktivistkou, ktorá sa na vlastné oči presvedčila o nepríjemnej realite a čelila kognitívnej dizonancii (americký dokument, slovenské titulky)

Maria Lelyanova má tak ako väčšina Rusov, úzke väzby s Ukrajinou. Ohľadne situácie na Ukrajine počúvala prevažne tie zdroje, ktoré nazvala „proukrajinské“, a silne im dôverovala.

Bývalý príslušník americkej námornej pechoty John Mark Dugan, ktorý po odchode z armády odišiel robiť na východ Ukrajiny vojnového korešpondenta, ju presvedčil, aby išla na Donbas ako jeho prekladateľka a presvedčila sa o tamojšej situácii na vlastné oči. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

John Mark Dugan je bývalý príslušník americkej námornej pechoty, ex-zástupca šerifa v okrese Palm Beach na Floride.

Keď bol svedkom toho, ako jeho kolegovia svojvoľne bijú černochov a Latinoameričanov a zatýkajú ich za zločiny, ktoré nespáchali, zverejnil to, čo z neho urobilo terč.

Utiekol do Kanady a potom do Ruska, kde požiadal o azyl.

Teraz pokrýva vojnu na Ukrajine a prináša zásoby do vojnou zničeného regiónu Donbas.

Dugan, ako americký investigatívny videožurnalista/podcaster žijúci v Rusku, teraz informuje o občianskej vojne na Ukrajine z frontovej línie priamo na Donbase.

Železná opona (ak vôbec niekedy existovala) sa už dávno rozplynula. Rusi, na rozdiel od toho, čo si myslia mnohí Američania, nie sú izolovaní a dobre si uvedomujú propagandistický naratív západných médií a to, čo si ľudia, ktorí tomuto naratívu veria, myslia o ich krajine, najmä tí Rusi, ktorí hovoria po anglicky.

Maria, ktorá má úzke väzby s Ukrajinou (rovnako ako väčšina Rusov), počúvala prevažne zdroje, ktoré nazvala „proukrajinské“, a silne im verila.

Dugan ju presvedčil, aby s ním išla na Donbas ako jeho prekladateľka a presvedčila sa o situácii na vlastné oči.

Výsledkom je jeden z najpozoruhodnejších príkladov kognitívnej disonancie. (reakcia na nepríjemné novozískané informácie alebo skúsenosti protirečiace predchádzajúcej predstave alebo vedomosti, ktorá odporuje dovtedajšiemu poznatkovému rámcu)

Čo všetko je potrebné na to, aby ste sa konfrontovali so skutočnosťou, že všetko, čomu veríte, je opakom reality?

Občianska vojna v Donbase, ktorá trvá od roku 2014 (keď sa vojna skutočne začala), je kľúčom k pochopeniu konfliktu na Ukrajine.

Práve preto o nej v západnej tlači nikdy nič nepočujete a žiadni mainstreamoví reportéri odtiaľto neinformujú.

Na to sa musíte spoľahnúť na hŕstku odvážnych amerických a západných novinárov, ktorí tam žijú, ako sú John Dugan, Eva Bartlettová, George Eliason, Regis Tremblay a Patrick Lancaster, ktorí vám ukážu, čo sa skutočne deje na mieste – jediný spôsob, ako sa to dozviete.

„Toto je môj zatiaľ najsilnejší rozhovor. Mariu, zarytú liberálku a protivojnovú aktivistku, som vzal na prednú líniu vojny v Donbase, aby sa o tom presvedčila na vlastné oči, aby sa sama porozprávala s ľuďmi. Táto žena s oceľovými guľami so mnou dokonca prešla ulicami Svjatohorska, kde boli ukrajinskí ostreľovači vzdialení len 200 metrov, aby sa porozprávala s civilistami uväznenými v pivniciach a priniesla im jedlo. Koľko z toho, čomu verila, bolo správne? Alebo nesprávne?,“ komentoval Dugan rozhovor.

Viac už v rozhovore s Mariou Lelyanovou:

Zdroj: YouTube John Mark Dougan
Preklad & spracovanie: sk.news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d