Nejednotné právo? Hovorí sa „sto právnikov, sto názorov.“ Čo sa však týka rozhodnutia súdov v kauze „našich chlapcov,“ je viac ako otázne, prečo si rozhodnutia až tak veľmi protirečia.

Kým predvčerom, t.j. 29.11.2023 súd nepustil naspäť do práce „elitného vyšetrovateľa Ďurku,“ včera iný sudca poslal do roboty jeho kolegu Branislava Dunčka. Prinášame vám vyjadrenie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka nielen k tejto kauze.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Nejednotné právo?
„Rozhodnutia súdov rešpektujem, ak by som sa ale mal vyjadriť len ako občan tejto krajiny, musel by si položiť otázku, na základe čoho súdy rozhodujú. Keď v jednej a tej istej veci máme úplne protichodné rozhodnutia. Naďalej trvám na tom, že som postupoval v súlade s platnými zákonmi. Voči rozhodnutiam, ktoré umožnili niektorým z „čurillovcov“ sa vrátiť do práce, sa ministerstvo vnútra odvolalo a bude odvolávať,“ uviedol Šutaj Eštok.
Zmeny na Inšpekcii
Minister vnútra sa vyjadril aj k zmenám na policajnej inšpekcii. Podľa neho k zmenám prišlo, pretože „absolútne nefungovala.“ (Donedávna, bol v jej vedení pán Ďurka, ktorý mal vyšetrovať trestné činy pána Ďurku..)
„Pán Zurian ma informoval o katastrofálnom stave, v akom ju prebral. A to tak z hľadiska efektívnosti ako i riadenia. Na základe čoho pripravil mnohé zmeny. V tom je autonómny a samostatný, nezávislý od nikoho, ani odo mňa,“ skonštatoval Šutaj Eštok.
Zurian pre TASR uviedol, že “ jeho úlohou je zefektívniť prácu inšpekcie.“ Dodal, „že na základe odborných debát musel pristúpiť k reorganizácii a vrátiť tomuto úradu podobu, akú mala v minulosti. „
„Posledná štruktúra inšpekcie bola veľmi neprehľadná, komplikovala prácu a tým spomaľovala procesy,“ uzavrel.
ereport.sk
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO Minister Šutaj Eštok reaguje na rozhodnutia súdov v kauze „čurillovcov“: Som si istý, že som postupoval správne!
VIDEO Minister Šutaj Eštok reaguje na rozhodnutia súdov v kauze „čurillovcov“: Som si istý, že som postupoval správne!
VIDEO Minister Šutaj Eštok reaguje na rozhodnutia súdov v kauze „čurillovcov“: Som si istý, že som postupoval správne!