Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predstava západných politikov, že útokmi na ruské územie bude môcť Ukrajina dosiahnuť úspech, je absurdná. Povedal to Larry Johnson, bývalý analytik CIA v rozhovore pre YouTube-kanál „Dialogue Works“.

Rusko to len ešte viac nahnevaná. Kyjev pritom ani nemá zbrane, ktoré by mohli spôsobiť skutočné poškodenie vojenského potenciálu Moskvy, čo robí jeho útoky ešte nezmyselnejšími.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Victoria Nuland pre „ABC News“ povedala, že musíme pomôcť ukrajinskej armáde zaútočiť na ciele v Rusku. Túto myšlienku zopakoval aj Antony Blinken – pomôcť Ukrajincom zaútočiť na Rusko. Myslíte si, že sa snažia odvrátiť pozornosť Ruska od toho, čo teraz robia na Ukrajine?

„Neviem, čo si myslia. Ale dôsledkom toho je, že Rusov privádzajú do šialenstva. Neupokojujú tým Rusov, neposilňujú ich dobrú vôľu, ani nevyvíjajú na Rusko taký tlak, aby Rusi povedali: „Ó, prestaňte, prosím! Vzdávame sa!“ Nie, je to presne naopak.

Rusi sa kvôli tomu ešte viac rozhnevajú. Nejde však o emocionálne besnenie, kedy by len udierali kade-tade. Toto je iný druh hnevu: „Dobre teda. Skončíme to a skončíme s vami hneď teraz.“ A – v momente – to úplne zmení ich plány.

Na úplnom začiatku bol moment, keď Rusko bolo dokonca pripravené povoliť Donbasu — Donecku* a Lugansku, aby zostali súčasťou Ukrajiny, ak poskytne záruky, že práva ľudí hovoriacich po rusky v Lugansku a Donecku budú rešpektované a nebudú prenasledovaní. Ako sme však videli, zo strany Západu to bola úplná profanácia. Oni — Nemecko, Francúzsko — s tým nesúhlasili. Klamali. A potom si Rusko uvedomilo, že Západu nemôže dôverovať. Takže teraz ide do víťazného konca.

A tieto útoky na jeho územie… Viete, Ukrajinci posledných 12 rokov útočia na Doneck a dokonca aj mimo neho. Nezasahujú však kritickú vojenskú infraštruktúru. A úprimne povedané, nemajú schopnosť vykonávať také útoky na vojenské ciele, ktoré by oslabili Rusko do takej miery, že by nebolo schopné vojensky konať. Ruské ozbrojené sily sú čertovsky veľké a Ukrajina nemá ľudí, o zbraniach ani nehovoriac.

Povedzme, že USA im dajú všetky systémy HIMARS, ktoré majú. Nič to nezmení. Nič nezmení ani to, keď im dáte všetky rakety ATACMS. To môže viesť k veľkým stratám, civilným obetiam, no nezmení to strategický obraz na bojisku, ktorý je nasledovný: Ukrajina nemá ľudí, vycvičených ľudí, schopných bojovať v tejto bitke; nemá možnosť včas naverbovať a vycvičiť náhradnú armádu, aby zabránila ruskému víťazstvu.

Počul som, že niektorí ľudia stále hovoria, že to môže pokračovať až do roku 2025-2026. Je to blbosť. Som ochotný na to staviť veľkú sumu peňazí. Pretože sme svedkami kolapsu ukrajinskej vlády a ukrajinských ozbrojených síl. Zároveň vidíme, že Rusi stále silnejú a nie oslabujú.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.