Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovenský parlament už nie je to, čo býval. Poslancov, ktorí chceli pracovať pre národ nahradili komedianti a šašovia krížení s neskrotnými zvermi.

Skutočne by stálo za to, aby sa zaviedlo to, po čom niektorí volajú – psychotesty. Ak totiž budeme mať takých poslancov ako Matovič, Pročko, Galko či Bittó Cigániková, Slovensko sa dopredu nikdy nepohne. Ak opozícia nariekala, že si ministri a premiér zvýšili príplatky, tak niektorí poslanci by si nezaslúžili ani minimálnu mzdu. A to títo poslanci boli iba nedávno ministrami či premiérom! Veď tak aj Slovensko dopadlo…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Parlament nie je ústav pre duševne chorých

Koalícii sa v Národnej rade SR podarilo odhlasovať novelu Trestného zákona, čo sa vôbec nestretlo s pochopením opozície, ktorej niektorí poslanci, pri zabránení tomuto aktu, sa správali ako zmyslov zbavení. Prím, ako obvykle, hrali šéf hnutia Slovensko (OĽaNO) Igor Matovič, jeho stranícky kolega Jožo Pročko a (ne)liberálka z SaS Jana Bittó Cigániková.

Čo si o tom, čo sa udialo v parlamente, napísal v statuse podpredseda parlamentu a podpredseda Smer-SSD Ľuboš Blaha, ktorý svoje slová podporil aj zostrihom videa. To jasne dokumentuje, že psychotesty parlamentných poslancov pred nástupom do funkcie by boli viac ako potrebné, pretože Slovensko sa inak dopredu nikdy nepohne.

„Matovičovo gestapo je zrušené. V parlamente prešiel nás návrh na zrušenie ÚŠP. Konečne,“ povzdychol si s úľavou hneď v úvode Blaha, podľa ktorého boli Oľaňáci z toho strašne nervózni. „Ich zločiny vyplávajú na povrch a oni sa boja ako hlodavce na poli,“ dodáva s jeho typickým sarkastickým humorom.

„Matovič spolu so svojimi ogrgeľmi vrieskal ako v amoku, dokonca po mne kričal vulgarizmy. Je to jeho vizitka. Ja som mu odkázal, že parlament nie je ústav pre duševne chorých a poslal som ho preč. Slušne,“ opísal podpredseda parlamentu, ktorý viedol schôdzu to, čo stváral expremiér a exminister financií, ktorý výmenou OĽaNO za Slovensko v názve svojho hnutia dehonestoval našu republiku, ktorej on sám robí iba veľkú hanbu.

Ziapali ako tlupa neandertálcov

„Nabehla ku mne aj Bittó, dokonca si vyzula topánky. Fuj. Oni v tej opozícii dočista zošaleli. Snažil som sa Bittó zdvorilo vysvetliť, že po celom dni v parlamente pre jej okolie nie je nič príjemné, keď si vyzuje boty. Potom zdrhla, keď videla Matoviča – nikto nie je rád, keď sa k nemu priblíži miestny Psycho,“ pokračuje Blaha v opise správania sa našich „zákonodarcov“.

Aj ďalší člen SaS Alojz Hlina tam podľa Blahu vybľakoval, že chce, aby v sále sedel minister, akurát že mu nedošlo, že v treťom čítaní nič také „rokovák“ nevyžaduje. „A tak tam nezmyselne ziapali a chvíľkami to vyzeralo, že ma fyzicky napadnú – ako tlupa neandertálcov. Toto je kvôli opozícii dnešný parlament,“ krúti hlavou jeho podpredseda.

Od Petra Pellegriniho, ako od predsedu NR SR, si Blaha následne vypýtal mandát, aby v takýchto situáciách mohol vykázať agresívnych poslancov zo sály. „Je najvyšší čas, aby ucítili silu zákona. Porušujú rokovací poriadok a mýlia si našu benevolentnosť so slabosťou. Tie časy skončili. Veď keď Galko, Matovič či Pročko budú zase používať vyhrážky a vulgarizmy a prídu o mesačný plat, nabudúce si to možno rozmyslia,“ vysvetľuje Ľuboš Blaha, ktorý sa s nimi rozhodne maznať nehodlá.

„Budem požadovať striktné dodržiavanie rokovacieho poriadku,“ odkazuje. Podľa podpredsedu parlamentu je dobre, že sa konečne skončila nekonečná rozprava o trestnom poriadku. „Čaputová už samozrejme šíri nenávisť proti nám. Čo od PS-kárky čakať. To nie je prezidentka, to je Šimečkova hovorkyňa. Nech sa radšej vyjadrí k tomu svojmu Hellebrandtovi. Len Boh vie, koľkých ľudí ten gauner nakazil,“ skonštatoval na samý záver statusu Ľuboš Blaha.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d