Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Súčasní slovenskí europoslanci nám v europarlamente robili skôr medvediu službu ako pomáhali.

Novej, demokraticky zvolenej, vláde nielenže hádzali polená pod nohy, ale dokonca žiadali, aby nám bolo pozastavené vyplácanie eurofondov. V lete, keď budú u nás voľby nových europoslancov, im to môžu Slováci spočítať, z ich teplých a výborne platených miest ich vyhnať a poslať tam takých, ktorým bude na Slovensku a jeho ľuďoch skutočne záležať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Voliť europoslancov pôjdeme v júni

Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) už podpísal rozhodnutie o termíne volieb do Európskeho parlamentu (EP). Konať sa budú na Slovensku 8. júna 2024. TASR o tom informovali z tlačového odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Do EP si budú Slováci tento rok voliť 15 poslancov na päťročné funkčné obdobie. Lehota na utvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností je do 5. marca.

Termín na utvorenie okresných volebných komisií a okrskových volebných komisií je určený do 9. apríla, prvé zasadnutie sa musí uskutočniť do 26. apríla. Za poslanca EP môže byť volený občan SR, ktorý najneskôr v deň volieb dovŕšil 21 rokov a má trvalý pobyt na Slovensku, ale aj občan iného členského štátu Európskej únie, ktorý najneskôr v deň volieb dovŕšil 21 rokov a má trvalý pobyt na Slovensku.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d