Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Fico varuje pred mimoriadne vážnym rizikom, keď okolité štáty uzavrú svoje hranice a na našom území ostanú tisícky ilegálnych utečencov.

Šéf Smeru prisľúbil odoprieť vstup migrantom na územie Slovenska, ak bude po voľbách premiérom. „Nebudú to pekné obrázky, keď ich po prekročení našich hraníc zadrží polícia a armáda,“ upozornil v súvislosti s krokmi, ktoré bude pripravená jeho vláda urobiť v snahe zaistiť bezpečnosť nášho štátu.

Predseda Smeru-SSD Robert Fico po neotvorení mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici kritizoval Čaputovo-Ódorovu vládu, ktorá podľa neho v rámci Sorosovej migračnej politiky ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky tým, že umožňuje na našom území ponechanie ilegálnych migrantov, z ktorých niektorí majú dokonca napojenie na teroristické skupiny.

Poslanci Národnej rady (NR) SR sa pokúsia otvoriť mimoriadnu schôdzu k problematike zavedenia kontrol na slovensko-maďarskej hranici v stredu (20. 9.). V utorok sa totiž ani na druhý pokus v rokovacej sále neprezentoval dostatok poslancov, parlament preto nebol uznášaniaschopný. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) odložil začiatok schôdze na stredu o 9.00 h.

Rokovanie inicioval opozičný Smer-SD, ktorý žiada, aby vláda nariadila dočasné obnovenie kontroly hraníc SR s Maďarskom v rozsahu a spôsobom zabraňujúcim prechodu nelegálnych migrantov cez túto vnútornú hranicu. Na tento účel by mala zabezpečiť dostatočné sily a prostriedky príslušných útvarov Policajného zboru a Ozbrojených síl SR.

Smer-SD opakovane kritizuje Čaputovo-Ódorovu vládu za nezvládanie situácie s nelegálnou migráciou. V uplynulých týždňoch sa už usiloval o rokovanie na mimoriadnej schôdzi k tejto téme, parlament vtedy nebol uznášaniaschopný.

Bývalá koalícia si však neželá rokovať o bezpečnostnej situácii spojenej s nelegálnou migráciou, pretože nevie, čo s tým má robiť. Vyhlásil na tlačovj konferencii šéf Smeru-SD Robert Fico a zopakoval, že vláda vydáva nelegálnym migrantom potvrdenia v rozpore so zákonom.

Upozornil, že príslušné opatrenia kvôli migantom začína zavádzať Rakúsko i Nemecko. V tejto súvislosti varoval, že v prípade ak okolité štáty uzatvoria svoje hranice, na Slovensku ostanú tisícky nelegálnych migrantov, z ktorých niektorí maju napojenie aj na teroristické organizácie.

Fico: Cieľom aktivít prokuratúry a NAKA je vstúpiť do predvolebnej kampane. Z policajného zboru sa stala politická strana

Cieľom aktivít Špeciálnej prokuratúry a Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) je vstúpiť do predvolebnej kampane a poškodiť opozícii. Uviedol ďalej predseda Smeru-SD Robert Fico v reakcii na obvinenie dvoch bývalých riaditeľov Vojenského spravodajstva.

Utorkovú tlačovú konferenciu policajného prezidenta Štefana Hamrana k prípadu považuje Fico za politickú. „Táto vec je dva roky stará, prečo bolo treba robiť tlačovú konferenciu deväť dní pred voľbami a útočiť na opozíciu. Prečo sa to nemohlo robiť 1. októbra po parlamentných voľbách,“skonštatoval. Fico to považuje za zneužitie prostriedkov trestného práva na mobilizáciu proti opozícii.

Ide podľa Fica o mimoriadne citlivý prípad fungovania spravodajských služieb z minulosti. „Netuším, o čom to je,“ poznamenal.

Poukázal aj na prípad, keď prezidentka SR Zuzana Čaputová vyvíjala politický nátlak na generálnu prokuratúru keď sa snažila lobovať za obvineného policajného exprezidenta Kovaříka, ktorý zmaril akciu špeciálneho tímu Úradu inšpekčnej služby, pri ktorej sa podarilo ujsť kajúcnikom Matejovi Zemanovi alias Bandurkovi a Petrovi Petrovovi alias Tigrovi, a navyše školila generálneho prokurátora Maroša Žilinku z trestného poriadku.

NAKA obvinila v rámci policajnej akcie Vírus 16 fyzických a dve právnické osoby. Okrem iných figurujú medzi obvinenými bývalí riaditelia Vojenského spravodajstva Ľubomír Skuhra a Ján Balciar. Prípad sa týka podozrení z predražených zákaziek pre Vojenské spravodajstvo v rokoch 2013 až 2020. Spôsobená škoda mala byť vo výške najmenej 74 miliónov eur.

Vedenie polície na utorokovej tlačovej konferencii uviedlo, že NAKA zadržala celkovo 17 osôb, z toho 13 obvinili. Ďalšie štyri podozrivé osoby, ktoré boli pri akcii zadržané, prepustili na slobodu. Dve osoby sa zdržiavajú v zahraničí, kde pracujú. Medzi obvinenými osobami je herec, podnikateľ a bývalý riaditeľ spravodajskej televízie TA3 Michal Gučík aj niekdajší šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Viac vo videu:

Zdroj: cas.sk / ereport.sk / YouTube / hnonline.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: