Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Eseťácka Gerulata dostala pár dní pred voľbami tučný kšeft od Čaputovo-Ódorovej vlády, aby totalitný režim progresívcov mohol špehovať na internete ľudí s iným názormi ako hlása štátna propaganda a udával ich polícii

Podpredseda Smeru-SSD Ľuboš Blaha.vo svojom videoblogu pripomína, že Gerulatu vlastní Michal Trnka ml., syn majiteľa Esetu. “…toho Esetu, ktorý financoval aj kampaň Čaputovej a Progresívneho Slovenska. Zrejme sa rozhodla takto odvďačiť“.

Ľuboš Blaha (SMER – SSD), poslanec NR SR na sociálnej sieti Telegram zverejnil video, v ktorom hovorí o megaškandále vláda Zuzany Čaputovej, ktorá podpísala pár dní pred voľbami zmluvu so spoločnosťou Gerulata na takmer pol milióna eur. Kto vlastní Geralutu a čo hovorí Blaha?

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Gerulatu vlastní Michal Trnka, syn majiteľa Esetu, “…toho Esetu, ktorý financoval aj kampaň Čaputovej a Progresívneho Slovenska. Zrejme sa rozhodla takto odvďačiť,” hovorí Blaha vo videu na Telegrame a poukazuje na to, že s firmou bola podpísaná zmluva cez ministerstvo vnútra, ktoré aktuálne vedie premiér Ľudovít Ódor.

Jeho podpis má podľa Blahu údajne figurovať na zmluve, ktorá je platná od utorka.

Čo má za úlohu Gerulata?

Poslanec Blaha upozorňuje, že Gerulata má vraj za skoro pol milióna eur špehovať ľudí na internete, napríklad a to, “ kto čo píše na sociálnych sieťach a udávať ho na rezorte vnútra.”

Mladý Trnka mal podľa Blahu už vytvoriť kontroverzný zoznam šíriteľov ruskej propagandy, kde je práve Blaha zaradený na prvé miesto.

Zoznam mali ukázať podľa neho americkým kongresmanom, ktorí požiadali Meto (Facebook), aby sa zaoberal Slovenskom a následne bol Blaha na sociálnej sieti zablokovaný.

“Takto funguje liberálny fašizmus v praxi. Americká korporácia vám zapchá ústa, za asistencie amerických lokajov,” hovorí kandidát strany Smer SSD, vo videu.

Na zoznam boli pridané aj rôzne alternatívne média, ale aj iné bežné účty.

Na zozname sa ocitol napríklad aj Tomáš Taraba, súčasný kandidát za SNS.

“Médiá z nás robili Putinových lokajov. Keď som na mladého Trnku podal trestné oznámenie, obhajoval sa, že on to tak nemyslel, že on len zisťoval, ako často sme hovorili o Rusku,” uvádza Blaha.

Pripomína, že mladšieho Trnku vzali úradníci aj na “povestnú” cestu do Bruselu, kde ”šírili klamstvá, že Robert Fico a Peter Pellegrini chcú vystúpiť z NATO” a “žiadali Alianciu aby zasiahla do Slovenských volieb.”

Blaha tvrdí, že Trnka dostal teraz za svoje službičky Progresívnemu Slovensku štedrú odmenu: “…určite s pomocou štátneho úradníka Daniela Mila z rezortu vnútra.”

Poslanec za stranu SMER – SSD upozornil aj na prípadný konflikt záujmov, keď spoločnosť “ktorá financovala Čaputovej kampaň”, dostane skoro pol milióna eur zo štátnych peňazí od jej úradníckej vlády a vyzval premiéra Ódora aby zmluvu s Gerulatou okamžite vypovedal a aby sa orgány činné v trestnom konaní začali celou vecou zaoberať.

Viac vo videu:

Blaha už viackrát upozorňoval na vzájomné prepojenia

Ľuboš Blaha už upozornil na prepojenia so spoločnosťou ESET a jej dcérskou spoločnosťou Gerulata so súčasným vedením štátu. “Žalobu (Zuzany Čaputovej) na Roberta Fica dostal v Palovej právnickej firme na starosť istý Ján Lazur, ktorý okrem iného spolupracuje aj na projekte Zastavme nenávisť. Ten zastrešuje Nadácia otvorenej spoločnosti. Aká náhodička. Okrem Sorosovej nadácie Lazurovu iniciatívu podporuje militaristický Globsec, dúhová Inakosť, Čaputovej bývalá Via Iuris, eseťácka Zastavme korupciu a Gerulata, čiže synáčik majiteľa Esetu, ktorý tu vydával zoznamy ruských trolov,” vyhlásil kandidát strany SMER – SSD.

Zdroj: hlavnydennik.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d