Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Dramatickú situáciu v súvislosti s nárastom počtu migrantov je podľa Danka treba riešiť spolu s Orbánom a celou V4. Šéf SNS verí, že Matovič, Sulík, Kollár a Šimečka nebudú súčasťou budúcej vlády

Prípadná zmena slovenského tlačiva na potvrdenie pre migrantov by podľa predsedu SNS situáciu nijako zásadne neovplyvnila. 

Problémy s rastúcimi počtami migrantov je potrebné riešiť v koordinácii s maďarským premiérom Viktorom Orbánom a celou Vyšehradskou skupinou (V4). V TASR TV to povedal predseda SNS Andrej Danko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prípadná zmena slovenského tlačiva na potvrdenie pre cudzincov by podľa neho situáciu nijako zásadne neovplyvnila. Väčší význam by podľa neho malo výrazné posilnenie ochrany slovensko-maďarskej hranice, najlepšie v koordinácii so spoločnými krokmi štátov V4. „Tento problém sa dá riešiť, malo by byť okamžite zvolané stretnutie krajín V4, ale na to by V4 predtým nesmeli rozbiť,“ povedal Danko.

Základný problém totiž podľa neho vzniká na úrovni Európskej únie, ktorá nevenuje dostatočnú pozornosť ochrane spoločnej hranice. V Bruseli má podľa Danka vyššiu váhu spoločný postoj V4, ako individuálne iniciatívy.

Poslanci, ktorí idú do volieb na kandidátnej listine SNS, podľa neho v nepodporili konanie mimoriadnej schôdze parlamentu s cieľom novelizovať zákon o pobyte cudzincov, ktorá mala riešiť zmeny pri vydávaní potvrdení pre cudzincov preto, že ju považovali za zbytočnú.

„Tak, ako to predostrel pán Ódor, to bol len alibizmus a snaha hodiť to na predchádzajúcu vládu. To nie je o nejakom papieri, o nejakom slovenskom tlačive. Toto tlačivo sa dá obísť, ak by policajti chceli,“ tvrdí Danko.

Slovenská národná strana je však podľa neho ochotná podporiť rokovanie parlamentu na tému migrácie a preto jej poslanci spolu so zákonodarcami za Hlas-SD a Smer-SD iniciovali konanie novej mimoriadnej schôdze.

Incident na tlačovej konferencii Smeru-SD zo stredy (13.9.), kde došlo k fyzickej konfrontácii bývalého predsedu vlády Igora Matoviča (OĽANO) a exministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), považuje Danko za problém z medzinárodného hľadiska. „Keď budú televízne noviny v okolitých štátoch vysielať, že je tu takáto potýčka medzi bývalým ministrom vnútra a bývalým premiérom, ktorý tam v tých topánočkách kope, tak je to strašná hanba,“ povedal Danko.

Myslí si, že sa politici Smeru-SD nechali od lídra OĽANO vyprovokovať. „Matovič je majster sveta v provokácii. Matovič potrebuje konflikt. Včera vyprovokoval Smer. Možno si niektorí myslia, že to pomôže aj Smeru, ale podľa mňa Matovič opäť dosiahol svoje. Lebo on je bez konfliktu nikto,“povedal Danko.

Dodal, že Slovensko potrebuje prekonať aktuálnu etapu extrémne konfrontačnej politiky. „Nedá sa to schvaľovať a je to zlý príklad pre verejnosť. Po voľbách sa už nesmieme dostať na takúto vlnu. Čo sa tu dialo, bolo čisté šialenstvo. My by sme nemali v politike pokračovať takýmto balkánskym spôsobom,“ vyhlásil Danko.

Dúfa, že vo voľbách porazia strany Richarda Sulíka, Igora Matoviča a Borisa Kollára a Michalovi Šimečkovi (Progresívne Slovensko) neumožnia ísť do vlády.

SNS podľa neho o prezidentskom kandidátovi rozhodne až po parlamentných voľbách, chceli by však, aby to bol skúsený politik. Aktuálna prezidentka Zuzana Čaputová sa podľa neho nedokáže vyrovnať s výzvami, ktoré pred ňu kladie jej funkcia práve kvôli nedostatku skúseností.

„Ak chceme zachovať priamu voľbu prezidenta, ja budem navrhovať prísnu a striktnou kontrolou financií, vrátane tretích osôb a sekundárnych podporovateľov. Nechcem aby oligarchovia a veľmoci len kvôli peniazom vyberali neschopného prezidenta,“ vyhlásil Danko.

Viac vo videu:


Zdroj: YouTube TASR TV / pravda.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.