Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Slovensko na svetovej včelárskej súťaži Apimondia dominovalo najmä v kategórii medovín, ale aj pri sviečkach zo včelieho vosku.

Slovenskí včelári získali na svetovej včelárskej súťaži Apimondia, ktorá sa konala od 4. do 8. septembra v čilskom Santiagu, až 14 medailí. Vo výsledkoch pritom nie sú zahrnuté súťaže medov, ktoré budú pre prebiehajúce testy na pravosť a prítomnosť pesticídov vyhlásené až neskôr.

Informoval o tom Milan Rusnák, predseda komoditnej rady pre včely a včelárske produkty Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a člen výkonného výboru Slovenského zväzu včelárov (SZV).

Spresnil, že Slovensko dominovalo najmä v kategórii medovín, ale aj pri sviečkach zo včelieho vosku. Druhým najlepším včelárskym časopisom sveta sa stal podľa jeho informácií slovenský odborný časopis „Včelár“.

V súťaži medovín podľa neho získali slovenskí včelári až sedem z celkových deviatich kategórií a dostali aj ocenenie najlepšia medovina sveta, ktorý si odniesol Peter Kudláč z Apimedu v Dolnej Krupej.

V kategórii tradičných medovín získal zlatú medailu Peter Kudláč zo spoločnosti Apimed a bronzovú Klára Kudláčová zo smolenickej spoločnosti Včelco.

„Slovenskí včelári aj v náročnej juhoamerickej konkurencii potvrdili, že patria na svetovú špičku. Našim reprezentantom patrí veľké poďakovanie, že aj napriek vzdialenosti do Čile, kde sa tento rok najrenomovanejšia svetová včelárska súťaž konala, nezaváhali a zapojili sa do bojov o najlepšie medy i včelárske produkty. Poďakovanie patrí aj Slovenskému zväzu včelárov, ktorý znova podporil malých včelárov. Slovensko získalo už 14 ocenení, pričom na vyhlásenie najlepších medov si počkáme do novembra, keďže dva mesiace ešte budú prebiehať detailné analýzy vzoriek medov z celého sveta na pravosť i prítomnosť pesticídov,“ dodal Rusnák.

Zdroj: index.sme.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: