Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Debata Banáš vs. Kňažko alebo dva názorové protipóly na udalosti, život, médiá, rozdelenú spoločnosť, Slovensko a svet

Hosťami televíznej diskusie Na Telo s Michalom Kovačičom vysielanej 13. apríla 2024 televíziou Markíza boli spisovateľ, publicista, bývalý politik a exdiplomat Jozef Banáš a herec a niekdajší politik Milan Kňažko.

V televíznej diskusii Na telo s Michalom Kovačičom vysielanej televíziou Markíza nediskutovali iba vládni politici, ale aktuálni predstavitelia kultúrnej obce Jozef Banáš a Milan Kňažko. Aj keď zastávajú názorovo opačné politické spektrá, vládnucim politikom jednotne odkazujú, že by tam mali sedieť namiesto nich.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V prvej časti relácie sa s moderátorom rozprával len predseda KDH Milan Majerský, pretože minister práce Erik Tomáš (Hlas) odmietol do diskusie prísť. Majerský dostal na svoje odpovede rovnaký čas, ako keby mal oponenta, a tak sa čas relácie skrátil o polovicu.

V druhej časti relácie preto debatovali práve Banáš a Kňažko. „My tu nemáme sedieť, majú tu sedieť politici,“ povedal Kňažko. „Toto nebol dobrý ťah, že nechodia politici do debát,“ dal za pravdu svojmu oponentovi Banáš, ktorý väčšinou názorovo súhlasí s krokmi vlády Roberta Fica.

Vládna koalícia sa v závere týždňa dohodla na tom, že ministri nebudú chodiť do diskusnej relácie Na telo. Predsedovia SNS, Smeru-SD a Hlasu-SD sa dohodli na tom, že do debát, ktoré moderuje Kovačič, zatiaľ nebudú posielať iba členov vlády.

„Ukazuje sa, že sa dá stať prezidentom Slovenskej republiky tak, že budete šíriť nie len nenávisť, bičovať vášne a ľudí tlačiť na barikády. Ale kampaň sa dá vyhrať aj tak, že z toho druhého, by som bol presný zo mňa, urobíte kandidáta vojny. Chcem vám povedať jedno veľmi zreteľne a jasne. Toto vám nezabudnem,“ povedal Ivan Korčok bezprostredne po prehre v prezidentských voľbách.

Jeho reakciu viacerí kritizovali a tvrdia, že konal pod vplyvom emócie. Bývalý minister zahraničných vecí Milan Kňažko to však tak kriticky nevidí. „Skúsim vidieť ten kontext. Korčok hovoril o tom, že mladí ľudia utekajú do zahraničia, treba s tým niečo urobiť. Netreba ľudí klamať a ohrozovať tým, že pôjdu na vojnu, keď to nie je pravda. Rozhoduje o tom vláda a parlament. Sám Korčok niekoľkokrát vyhlásil, že v žiadnom prípade, aj keby mal tú možnosť, nepošle ich tam,“ vraví.

Korčok to podľa neho nemyslel tak, že im nezabudne svoju prehru. „Určite to nevnímam tak, že im nezabudne to, že nevyhral voľby. Ale to, že sú ľudia takýmto spôsobom podvádzaní,“ vysvetľuje.

Bývalý diplomat Jozef Banáš Korčokovu reakciu kritizuje. „Mám pocit, že Ivan Korčok prehru nezvládol. Veľkosť politika sa, okrem iného, určuje aj podľa toho, ako zvládnete prehru. Nezvládol to,“ vraví.

„To, že nám tu hrozí konflikt sme si nevymysleli my, aby sme dali dole Korčoka. Je tu predsa vyhlásenie Borrella, poľského prezidenta, českého prezidenta. Jasne o tom hovoria. Borrel povedal, že do dvoch rokov tu bude konflikt,“ myslí Banáš. Na otázku, či Pellegriniho strana využila strach z vojny odpovedal jasne: „Samozrejme, že to využila a bola by hlúpa, ak by to nevyužila.“

Viac vo videu:

Banáš a Kňažko v rubrike áno/nie:

Zdroj: YouTube Televízia Markíza / tvnoviny.sk / refresher.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d